Nové album hudebníka Morgana Wallena ovládlo britskou hitparádu. Překonal řadu slavných hvězd

Morgan Wallen udělal v Británii pořádný dojem. Jeho nové album I’m the Problem se poprvé dostalo až na první místo britské hitparády alb. Country zpěvák tak slaví zásadní úspěch těsně před svým londýnským koncertem.

Morgan Wallen se za poslední roky vypracoval z regionální hvězdy v amerického country obra, ale teď je jasné, že jeho hudba rezonuje i za hranicemi. Teprve před dvěma lety se v britské hitparádě objevil poprvé, a to s deskou One Thing at a Time, která skončila až ve čtyřicítce, uvádí Billboard. Tentokrát ale všechno dopadlo jinak, novinka I’m the Problem vystřelila rovnou na první příčku. Na Karaoketexty smekáme pomyslný klobouk, protože v Británii se tohle povede málokomu, natož country muzikantovi.

Vděčný fanouškům a připravený na Londýn

Wallen se netajil tím, jak moc si podpory váží. „Jsem nesmírně vděčný a poctěn, že moje hudba spojuje lidi na místě, kde jsme strávili čas a pracovali na vybudování skutečného a smysluplného vztahu s našimi fanoušky. Moc vám děkuji!“ vzkázal fanouškům. A ještě, než emoce vychladnou, chystal se je potěšit i naživo. Ve středu 28. května vystoupil ve vyprodaném londýnském Roundhouse, kde odehrál jeden ze svých vůbec prvních britských koncertů. Na konci června pak vyráží na své turné po Americe.

https://x.com/billboardcharts/status/1925964246543679911

V hitparádě přitom nebyl sám, kdo měl co říct. Sabrina Carpenter se svým chytlavým albem Short n’ Sweet zůstala těsně druhá a Ed Sheeran se svým výběrem koncertních skladeb skončil třetí. Slušně zabodovala i kapela The Sherlocks, která má sice domácí publikum, ale stále bojuje jako nezávislá parta. Jejich nové album Everything Must Make Sense! se umístilo čtvrté.

Sleep Token stále v kurzu

Páté místo patří tajemným Sleep Token, kteří minulý týden ovládli jak britskou, tak americkou hitparádu. To se britským kapelám příliš často nedaří. Naposledy se to povedlo Coldplay a The 1975. Je vidět, že britští posluchači mají rádi rozmanitost. A právě díky tomu může Morgan Wallen s klidem říct, že ho Británie opravdu přijala.

Zdroj: Autorský text, Billboard, Morgan Wallen Official, Morgan Wallen – Instagram, TheGuardian

Diskuze
Přidat do Google News