Kytarová legenda se znovu spojila s Mylesem Kennedym a kapelou The Conspirators. Na sociálních sítích potvrdil, že album je téměř hotové a fanoušci se ho dočkají v roce 2027.
Slash nedávno sdílel na Instagramu fotografii z Floridy, kde s Mylesem Kennedym a Toddem Kernsem pracují na dokončení nového alba, jak jsme si na Karaoketexty všimli. Podle jeho slov už jde o poslední úpravy před plánovaným vydáním v roce 2027. Bubeník Brent Fitz potvrdil, že se kapela střídavě vrací do studia v Los Angeles i na Floridě, kde pod dohledem producenta Michaela „Elvise“ Basketteho vznikají hlavní hudební stopy.
Pátá společná deska
Pro uskupení Slash Featuring Myles Kennedy & The Conspirators půjde o pátý společný počin, uvádí Blabbermouth. Muzikanti přiznávají, že jim doba přeje, ale někdy i práci komplikuje, všichni jsou zapojeni do různých projektů, od Guns N’ Roses až po kanadskou kapelu Toque. Přesto našli způsob, jak držet pohromadě a dát průchod své kreativitě.
Spolupráce Slashe a Mylese Kennedyho už dávno není jen vedlejším projektem. Od desky Apocalyptic Love z roku 2012 dokázali vybudovat pevné autorské spojení, které staví na Slashových riffových základech a Kennedyho výrazném vokálu. Myles oceňuje, že Slash rozumí melodii i stavbě písní, a proto jejich skladby působí tak přirozeně. Výsledkem je rock, který čerpá z bluesových kořenů, ale má i moderní tah.
Navazují na úspěch předchozích nahrávek
Poslední řadové album kapely s názvem 4 vyšlo v roce 2022 a bylo nahráváno živě v legendárním RCA Studio A v Nashvillu. Tehdy se kapela rozhodla zachytit syrovou energii, včetně kytarových sól a vokálů přímo naživo. Ohlas ukázal, že fanoušci chtějí slyšet Slashe právě v této podobě. Nová deska tak navazuje na tradici poctivého, riffového rocku, který má sílu i na velkých pódiích.
Zdroj: Autorský text, Blabbermouth, UltimateGuitar, Instagram Slash