Playlisty Kecárna
Reklama

Y Years & Years biografie

Biografie

Kapela vznikla v roce 2010, když se Mikey Goldsworthy přestěhoval z Austrálie do Londýna a potkal Noela Leemana a o něco později Ollyho Alexandera, který se stal hlavním zpěvákem poté, co ho Goldsworthy slyšel zpívat si ve sprše.

Původně šlo o pětičlennou kapelu, Noel Leeman a Olivier Subria odešli v roce 2013. Ještě před jejich odchodem byl vydán v roce 2012 singl I Wish I Knew skrze vydavatelství Good Bait. Smlouvu s nahrávací společností Kitsuné už ovšem podepisovalo trio a v září 2013 vyšel singl Traps. V roce 2014 hudebníci podepsali smlouvu s Polydor Records a vydali již čtvrtý singl Take Shelter, který se dostal na první místo žebříčku na iTunes UK Singles Electronic Chart. V prosinci 2014 vydali do té doby nejúspěšnější singl Desire.

V lednu 2015 světové hitparády dobyl singl King a trio získalo nominaci na BRIT Awards. 10. června 2015 vydali svoje první album Communion, které ohlásili na Instagramu. 2. března 2016 kapela představila novou verzi písně Desire ve spolupráci s Tove Lo. Druhý den vyšel videoklip doprovázený otevřeným dopisem Ollyho na Facebooku, jenže se stal konceptem videa a zdůraznil problémy LGBT komunity (sexualita a dynamika pohlaví), které se Olly stal tak nějak mluvčím.

8. dubna 2016 kapela odehrála svůj největší koncert ve Wembley aréně v Londýně v rámci turné na podporu prvního alba. Poslední show se odehrála 11. září 2016 v Lollapalooza v Berlíně.

13. září 2016 se kapela podílela písní Meteorite na soundtracku k filmu Dítě Bridget Jonesové (Bridget Jones's Baby). Později Alexander prozradil, že společně s Julií Michaels a Justinem Tranterem pracují na nových materiálech. První ochutnávka přišla v podobě písně Sanctify 7. března 2018, která se během prvních 24 hodin dostala na první místo v YouTube trendech. Druhým singlem se stala píseň If You're Over Me vydaná 10. května 2018 a 18. června byly ohlášeny termíny pro Palo Santo Tour.

Deska Palo Santo vyšla 6. července 2018. Kromě své desky se píseň Come Alive objevila na albu The Greatest Showman: Reimagined. V listopadu 2018 vznikla spolupráce s Jax Jonesem na písni Play, která se v Británii vyhoupla na 8. místo UK Official Chart. Na den svatého Valentýna (14. února) vyšel singl Valentino ve spolupráci se zpěvákem MNEKem.

4. března 2019 bylo oznámeno, že si Emre Türkmen dává během asijské části turné pauzu od kapely, protože mu žena porodila zdravou holčičku Daphne Türkmen.

V září 2019 došlo ke spolupráci se světoznámými Pet Shop Boys, se kterými nahráli píseň Dreamland a později společně vystoupili na Radio 2 Live in Hyde Park. Píseň byla napsána už v roce 2017 a původně se měla objevit na albu Palo Santo (2018), ale nakonec vyšla na albu Hotspot (2020) od Pet Shop Boys. Poté co Olly zazářil v drama sérii It's a Sin (2021) kapela vydala cover stejnojmenné písně.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

02.03.2021 - 14:34 DevilDan přidal 2940 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.