Playlisty Kecárna
Reklama

M Vanessa Mae biografie

Biografie

Vanessa-Mae (陈美 Chén Měi) se narodila 27. října 1978 v Singapuru singapurské matce Pamela Soei Luang Tan a thajskému otci Vorapong Vanakorn. Po adopci britským otcem se ve čtyřech letech přestěhovala do Londýna, kde se začala učit na housle a klavír. V osmi letech začala Vanessa intenzivně studovat u profesora Lin Yao Ji na Národní hudební konzervatoři v Pekingu. Poté se vrátila do Londýna a nastoupila na londýnskou Royal College of Music.

Ve třinácti letech byla zapsána do Guinnessových světových rekordů jako nejmladší sólistka, která zahrála koncerty Beethovena i Čajkovského. V roce 1995 vydala svoje první album The Violin Player a o dva roky později se objevila na albu The Velvet Rope od Janet Jackson, kde odehrála houslové sólo v písni Velvet Rope. Na albu China Girl: The Classical Album 2 se dokonce podílela autorsky na skladbách Violin Fantasy on Puccini's 'Turandot' a Reunification Overture.
Managment vedla její matka, kterou v roce 1999 Vanessa vyhodila. Ve stejném roce hrála na koncertě Michael Jackson & Friends v Soulu a Mnichově.

7. března 2002 vystoupila se svou variací Antonio Vivaldi: The Four Seasons – "Summer: III. Presto" na ceremonii zimní Paralympiády.

V dubnu 2006 byla Vanessa-Mae v Sunday Times Rich List 2006 hodnocena jako nejbohatší mladá bavička do 30 let ve Velké Británii, jejíž odhadované jmění činilo přibližně 32 milionů £.

Kromě hudby se Vanessa v dětství začala věnovat i lyžování a dokonce reprezentovala Thajsko na zimních olympijských hrách 2014 pod jménem Vanessa Vanakorn. 18. února 2014 skončila na 67. místě z celkových 90 lyžařů s časem 1:44.86. K lyžování se poté vrátila v roce 2017 kvůli reprezentaci v zimních olympijských hrách 2018, ale musela odstoupit kvůli zranění ramene v lednu 2018.

Od roku 2014 byl dlouhodobým přítelem Vanessy-Mae francouzský odborník na víno Lionel Catelan. Vanessa-Mae vyjádřila nedostatek zájmu o manželství a řekla: "Nepotřebujete prsten, aby řekl, že někoho milujete."

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

07.05.2021 - 23:44 DevilDan přidal 2043 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.