Playlisty Akce
Reklama

T Twenty One Pilots biografie

Biografie

Tyler Joseph a Nicholas "Nick" Thomas se poprvé potkali, když za mlada hrávali basketball v Ohiu. Později Nick přešel na stejnou školu jako Tyler a během školních let byli kamarádi.

Tyler se dostal k hudbě skrze klávesy, které od své matky dostal k Vánocům. V roce 2007 nahrál v bytě rodičů první sólové album No Phun Intended. Nick na pár písních hrál na kytaru a autorsky se podílel na písni Trees.

Na Ohio State University Tyler potkal Christophera "Chrise" Saliho, u kterého prvně vznikla myšlenka na kapelu. Vzniklo tak bezejmenné trio nahrávající ve studiu u Saliho doma. V roce 2009 se přestěhovali do vlastního domu, kde bylo nahráno první album.

29. prosince 2009 vzniklo album Twenty One Pilots s následným koncertováním po Ohiu. V roce 2010 kapela zveřejnila dva covery na SoundCloud účet, kde se na jednom z nich objevil bubeník Josh Dun.

8. května 2011 z kapely odešel Salih, aby se mohl věnovat vlastní práci a další měsíc kapelu opustil i Thomas, který se chtěl věnovat škole. Salih před odchodem nabídl své místo Dunovi, který ho přijal.

I před odloučení Thomas a Salih pokračovali v práci na produkci a správě merche. Druhé album vzniklo v sestavě Joseph a Dun 8. července 2011 pod názvem Regional at Best. Album bylo volně dostupné během show na půdě New Albany High School.

V listopadu 2011 se začala skrze sociální sítě a koncertování tvořit fanouškovská základna v Colombu, kde kapela vyprodala koncert v Newport Music Hall, což přilákalo zájem nahrávacích společností v Ohiu. V tuto dobu vyšel na YouTube videoklip k písní Goner.

V dubnu 2012 se chlapci upsali Fueled by Ramen patřící pod Atlantic Records. 17. července 2012 vyšlo první EP Three Songs následované krátkým turné s Neon Trees a Walk the Moon. V rámci smlouvy byly v roce 2012 odstraněny digitální stopy alba Regional at Best, takže se fyzické kopie staly raritními. V listopadu vyšlo video k Holding on to You. 7. ledna a 19. dubna ho následovala videa k Guns for Hands a Car Radio.

V rozhovoru pro Huffington Post, Joseph popsal Regional at Best jako "oslavovaný mixtape" a sdělil, že se některé věci objeví na prvním albu vydaném pod labelem. Nakonec se na třetím albu, Vessel, objevilo pět písní. Vydané bylo 8. ledna 2013 a v bonusových materiálech fanoušci našli další tři znovu nahrané skladby.

V květnu 2013 se přidali jako předskokani k turné Fall Out Boy. 8. srpna měl pozdě v noci debut House of Gold v talk-show Conan. Rok 2014 se potom nesl v atmosféře několika festivalů a hudebních událostí po Státech. 31. prosince 2014 vydalo duo videoklip k Ode to Sleep.

17. května 2015 vyšlo album Blurryface s prvním singlem vydaným už 17. března pod titulem Fairly Local, druhým singlem se poté stal Tear in My Heart. 28. dubna vyšel singl Stressed Out, který se stal nejprodávanějším singlem kapely a zabodoval i v hudebních žebříčcích. Samotné album stálo na vrcholu Billboard 200.

Od 11. května se kapela věnovala Blurryface Tour, který začal v Glasgow ve Skotsku. V rámci turné zahrnuli Spojené státy, Austrálii, Asii i Evropu. Po skončení byla oznámena Emotional Roadshow World Tour začínající v Cincinnati 31. května 2016. Tohle turné pokrylo Státy, Kanadu, Mexiko, Evropu a Austrálii.

16. června 2016 vypustili Heathens jako součást soundtracku k filmu Suicide Squad. V září nahráli cover verzi balady Cancer od My Chemical Romance pro kompilační album Rock Sound Presents: The Black Parade. 27. března 2017 rozjeli Tour De Columbus s pěti daty v jejich rodném městě.

V dubnu 2018 se na oficiální webové stránce kapely objevila tajná zpráva, z které se fanoušci snažili odhalit, kdy se kapela vrátí. V červenci duo prolomilo ticho, rozeslalo fanouškům zašifrovaný e-mail a zveřejnilo videa na sociálních sítích. 11. července 2018 vyšly hned dvě nové písně Jumpsuit a Nico and the Niners. Vydání alba Trench padlo na 5. října 2018 a začátek turné The Bandito Tour na 16. října. Třetím singlem se stal Levitate, který uzavřel jakousi trilogii navazujících klipů.

Začátek roku 2019 přinesl píseň Chlorine zveřejněnou na síti YouTube.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

21.03.2019 - 23:30 DevilDan přidal 4266 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.