Playlisty Akce
Reklama

W Tom Walker biografie

Biografie

Thomas Alexander Walker je skotský textař a skladatel narozený 17. prosince 1991 ve městě Kilsyth. Studoval na London College of Creative Media a červnu 2018 získal srdce posluchačů baladou Leave a Light On.

Tom se narodil v městečku Kilsyth, blízko Glasgow, ve věku tří let se ovšem s rodinou odstěhoval do Cheshire. Mluví se skotským přízvukem a jeho idoly z mládí jsou Ray Charles, Muddy Waters a Paolo Nutini. V roce 2014 dokončil studium na londýnské College of Creative Media.

V roce 2017 vydal singl Just You and I, díky které byl vybrán za Umělce roku Elvisem Duranem na NBC Today, kde Tom píseň živě zahrál v pořadu s Kathie Lee Gifford. Spolu s nadcházejícím písní Blessings se později dostala na EP Blessings. 13. června vyšel singl Heartland, na kterém se podílel i Naughty Boy, a který se později dostal do playlistu BBC Radio 1.
Od 28. září vyjel na turné společně s kapelou The Script.

13. října 2017 přišel hit Leave a Light On pod Relentless Records spolu s debutovým albem What a Time to Be Alive. V roce 2019 vyhrál cenu v kategorii Best Breakthrough Act na Brit Awards.

V listopadu 2019 oznámil přípravy druhého alba.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

15.09.2022 - 20:17 DevilDan přidal 1193 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.