Playlisty Akce
Reklama

T Tokio Hotel biografie

Biografie

Kapelu založili dvojčata Bill a Tom Kaulitzovi spolu s bubeníkem Gustavem Schäferem a baskytaristou Georgem Listingem. Původně se jmenovali Devilish a objížděli různé talentové soutěže. V roce 2003 byl Bill objeven producentem Peterem Hoffmannem jako sólista v soutěži Star Search. V této době formace změnila jméno na Tokio Hotel - Tokio kvůli sympatiím k tomuto japonskému město a Hotel značí časté přespávání v hotelích během turné.

Brzy na to se kluci upsali pod Sony BMG, které najalo Davida Josta a Pata Benznera do týmu tvůrců a autorů, jenž dalo teenagerům instrukce kolem psaní textů a hraní instrumentálu. Krom pár výjimek je většina písní z prvního alba TH psaná právě Hoffmannem, Jostem a Benzerem, těsně před vydáním ovšem Sony jejich smlouvu zrušilo.

V roce 2005 si Tokio Hotel vzala pod křídla společnost Universal Music Group, krátce na to vyšel první singl, Durch den Monsun, který rychle rostl v hitparádách a brzy se dostal v německých hitparádách dostal na špici. Druhý singl, Schrei vybojoval místo páté. Debutové album Schrei vyšlo 19. září 2005 a v Německu se jej prodalo 300.000 kopií, za což obdrželo trojité zlato od BVMI.

Stejné úspěchy zaznamenal i první singl z druhého alba, Übers Ende der Welt, vydaný 26. ledna 2007. Zimmer 483 ho následoval vydáním 23. února 2007, v rámci deluxe verze bylo možno získat DVD. Druhý singl, Spring nicht byl následovaný koncertní šňůrou The Zimmer 483 Tour.

4. června 2007 kapela vydala své první anglické album, Scream, na kterém nechybí anglické verze hitů Schrei a Monsoon:i. 19. června 2007 Tokio Hotel odehráli svůj první koncert v Británii, kde jako první singl vyšel Ready, Set, Go! 27. srpna 2007.

V Americe se dočkali prvního singlu
Tokio Hotel na konci roku 2007, následoval ho singl Scream America z 27. prosince 2007. V únoru 2008 bylo oznámeno pět koncertů po Severní Americe. Evropská část, 1000 Hotels Tour, začala 3. března 2008 v Bruselu. Naplánováno bylo až do 9. dubna s posledním koncertem ve francouzském Marseille, od 14. března se ovšem Bill začal potýkat s problémy s hlasem, což skončilo omluvou v Německu, kde kapela odehrála 16 písní místo jednadvaceti a zrušením koncertu v Lisabonu pár minut před začátek. Manager následně zrušil i zbytek turné a pro Bild vysvětlil, že Bill podstoupil operaci.

Problémy s hlasem si Bill vysloužil po odehraných 43 koncertech v rámci turné bez přestávky. 30. března musel podstoupit operaci hrtanu, aby byla odstraněna cysta, která se mu vytvořila na hlasivkách v důsledku neléčené infekce krku. Po operaci nemohl deset dní mluvit a podstoupil hlasovou rehabilitaci trvající čtyři dny. Kdyby pokračoval ve zpěvu po zbytek turné, jeho hlas by byl nakonec trvale poškozen.

Tokio Hotel začali znovu hrát v květnu 2008 a poté se pustili do druhé části svého 1000 Hotels European Tour, přidali mnoho koncertů pod širým nebem a turné ukončili 13. července v belgickém Werchteru.

V srpnu 2008 kapela oznámila druhé turné po Severní Americe včetně účasti na festivalu Bamboozled v New Jersey. Ve stejnou dobu vyhráli cenu za Nejlepšího umělce na 2008 MTV Video Music Award. V prosinci 2008 vyšlo DVD Tokio Hotel TV – Caught on Camera odhalující backstage koncertů a záběry z Tokio Hotel TV. Deluxe verze navíc obsahuje záběry kapely na propagačních cestách a přípravy na třetího studiového alba.

To vyšlo 2. října 2009 pod názvem Humanoid v anglické i německé verzi. Prvními singly byly zvoleny
Automatisch a jeho anglická variace Automatic, pro které byly 20. srpna a 3. září vydány videoklipy. 2. listopadu Tom na svém blogu oznámil vydání singlu World Behind My Wall a Lass uns laufen, videa k nim vyšla 14. a 15. prosince.

20. července 2010 vyšlo live album Humanoid City Live z koncertu v Miláně, které následovala nová píseň
Hurricanes and Suns s premiérou na rádiové stanici Mad Radio. Později se stala bonusem pro kompilaci Tokio Hotel: Best Of.

Po řadě koncertů po Asii a Japonsku přišla zpráva o vydání nového alba v roce 2013. Nahrávání i vydávání se ovšem pozdrželo a comebacku se fanoušci dočkali až 12. září 2014 v podobě videa a nového singlu
Run, Run, Run. Album Kings of Suburbia bylo vydáno 3. října 2014 s vůdčím singlem v podobě písně Love Who Loves You Back. Deska vyšla ve třech verzích ve 30 zemích a v 17 z nich se dostala do top5.

6. března začala evropská část turné Feel It All World Tour, druhá čítala termíny po Spojených státech, následovala latinská Amerika a Rusko. Turné dostalo jméno po druhém oficiálním singlu
Feel It All.

Během rozhovoru v květnu 2016 Bill prozradil název připravovaného alba, Dream Machine. Na konci prosince v rámci propagace vyšel singl
Something New následovaný písní What If z 29. prosince.

29. října 2018 kapela ohlásila turné Melancholic Paradise s odhalenými termíny pouze pro Evropu. V říjnu 2019 bylo Billem upřesněno, že nové album vyjde v průběhu roku 2020, ve stejný den byly přidány data koncertů po Severní Americe a latinské.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

27.11.2019 - 22:39 DevilDan přidal 5149 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.