Kecárna Playlisty
Obnov stránku
Desktop verze
Horní menu

T Three Days Grace biografie

Biografie

Three Days Grace je rocková skupina založena v roce 1997 v Torontu v Kanadě. Skupinu zakládá zpěvák a rytmický kytarista Adam Gonteir, bubeník, později i klávesák, Neil Sanderson a baskytarista Brad Walst. Toto seskupení v roce 2000 vydává své první demo album, poté Three Days Grace vyjíždí na turné jako předkapela rockových Thousand Foot Krutch. Ale až v roce 2003 přichází opravdu velký úspěch s jejich prvním studiovým albem nazvaným symbolicky Three Days Grace. Album se stalo velmi úspěšným, také z něho pochází tři singly a to Just Like You, I Hate Everything About You a Home. Ke všem třem písničkám byly natočeny i videoklipy. Album produkoval Gavin Brown.

Album se stalo dvakrát platinové v Kanadě a jednou platinové v USA. V albu se nacházídvanáct písniček plus tři bonus tracky. Po nahrání tohoto alba se ke skupině přidává kytarista Barry Stock.

V roce 2005 propadl Gontier závislosti na droze OxyContin, droga podobná heroinu, bral 10-80 mg denně, pak se proti závislosti postavila jeho manželka Naomi, která ho donutila jít na léčení. Po dobu léčení se Gonteir psal deník, z kterého vznikly texty pro další album Three Days Grace. V roce 2006 se Gontier vrací a s Three Days Grace nahrává jejich druhé studiové album s názvem One X, které je nejůspěšnějším albem skupiny. Z alba pochází čtyři singly, Pain, Animal I Have Become, Never Too Late a Riot, ke třem z nich byly natočeny i videoklipy a to k Pain, Animal I Have Become a Never Too Late. Píseň Never Too Late složil Adam Gontier pro svoji ženu jako poděkování za podporu. Album se stalo dvakrát platinové v Kanadě a jednou platinové v USA. V roce 2008 skupiná vydává svoje první live DVD s názvem Three Days Grace: Live At The Palace 2008. V roce 2009 skupina vydává své třetí studiové album s názvem Life Starts Now. Z alba pochází čtyři singly, Break, World So Cold, Lost In You a The Good Life. K písním Break a The Good Life vzniká i videoklip. Album je jednou platinové v Kanadě a jednou zlaté v USA.

V roce 2011 vydávají EP s názvem Lost In You se třemi skladbami. Skladba The Chain je cover verzí od kapely Fleetwood Mac.

Na rok 2012 plánují již své čtvrté studiové album s názvem Transit Of Venus. Z alba byl zatím vypuštěn první singl Chalk Outline, který sklidil obrovský úspěch. Na singl byl natočen i videoklip. Na album vznikly i trailery.

Biografii zpracoval AngelusCZ

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.