Playlisty Akce
Reklama

T Three Days Grace biografie

Biografie

Původ kapely sahá do roku 1992 a vychází z pětičlenného uskupení Groundswell z Ontaria, které vydalo jedno plnohodnotné album, Wave of Popular Feeling. V kapele zpíval Adam Gontier, za bubny seděl Neil Sanderson, o basu se staral Brad Walst, o kytary Phil Crowe a Joe Grant. Na konci roku 1995 se rozpadli.

V roce 1997 se Gontier, Sanderson a Walst dali znovu dohromady pod názvem Three Days Grace. Podle Gontiera jméno odkazuje na naléhavý pocit, přičemž je otázkou, zda někdo může něco změnit ve svém životě během tří dnů. V Torontu se kapela seznámila s místním producentem Gavinem Brownem, pod jehož taktovkou vyšlo demo album, které bylo zasláno nahrávací společnosti EMI Music Publishing Canada. Ta žádala další materiály a tak vznikla píseň I Hate Everything About You.

Původně se upsali Jive Records, ale album pojmenované po kapele později (22. června 2003) vzniklo ve studiu Long View Farm v Massachusetts. Poté co se ve stejném roce přidal Barry Stock jako hlavní kytarista, vyjela kapela na turné, které trvalo téměř dva roky.

Hlavním singlem se stalo původní demo I Hate Everything About You, následované singly Just Like You a Home. V této době se u Gontiera objevila závislost na léku na předpis OxyContinu, která byla důvodem jeho nástupu na léčení v Centre for Addiction and Mental Health (CAMH) v Torontu hned po skončení turné. Během svého pobytu v Centru začal psát texty o svých tehdejších pocitech.

Po úspěšném ukončení léčby se kapela dala do zkoušení nových písní, z nichž jako první byla vypuštěna Animal I Have Become, která popisuje stav po Gontierovo vystřízlivění. Album samotné bylo vydáno 13. června 2006 pod názvem One-X a vznikly z něj další hit písně, které Gontier sám za sebe živě zahrál v několika protidrogových střediscích, aby vyjádřil díky za pomoc v jeho léčbě a motivoval pacienty.

Další album, Life Starts Now vyšlo 22. září 2009 za spolupráce producenta Howarda Bensona, který pracoval i na předešlých nahrávkách. Album odráží vyzrálost členů kapely, kteří se museli vypořádat s nemocí nebo smrtí v rodině. Dostalo se na třetí místo žebříčku Billboard 200, což byl v té době největší úspěch, a první týden se prodalo 79,000 kopií. Prvním singlem se stala píseň Break po níž následovalo vypsání dvaceti koncertů. Na Juno Awards 2010 bylo album nominováno na Nejlepší rockové album, nominaci ale neproměnilo ve výhru.

5. června 2012, na den přechodu Venuše (také tranzit Venuše), bylo oznámeno album s výstižným jménem Transit of Venus s datem vydání určeným na 2. října 2012. Brzy bylo vydáno i promoční video obsahující záběry členů ve studiu spolu se záběry oné astrologické události, kdy Venuše prošla mezi Sluncem a Zemí. Na základě této rarity vznikl i slogan "Some things will never happen again in your lifetime" ("Některé věci se ti v životě nestanou dvakrát"). První ochutnávka spatřila světlo světa 14. srpna v podobě písně Chalk Outline.

9. ledna 2013 kapelu opustil hlas kapely Adam Gontier, odchod byl popsán jako nečekaný a nevysvětlený. Sám Adam prohlásil, že prostě byl čas na změnu v jeho životě. Novým zpěvákem se stal Matt Waist, bratr Brada, z My Darkest Days. První singl v novém uskupení šel do rockových rádií 8. dubna 2014 s názvem Painkiller, 6. června dosáhl na číslo jedna v rockových žebříčcích. Následoval ho singl I Am Machine 30. září 2014, po kterém vyšlo album Human, jehož vydání padlo na 31. března 2015.

V červenci 2017 začalo nahrávání šesté desky Outsider, kdy se den 28. ledna 2018 stal dnem vydání první písně The Mountain spolu s hudebním videem a dostal se na první místo Billboard Mainstream Rock žebříčku. Album bylo vydáno 9. března 2018.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

28.02.2019 - 22:18 DevilDan ubral -11 znaků
27.01.2019 - 22:13 DevilDan přidal 3751 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.