Playlisty Kecárna
Reklama

P The Pussycat Dolls biografie

the-pussycat-dolls-398907.jpg
Biografie

biografie

The Pussycat Dolls má 1859 fanoušků

Biografie

Začátky kapely sahají do roku 1990, kdy choreografka Robin Antin začala rozvíjet nápad moderního burleskního souboru, ve kterém, od roku 1995, působily Carla Kama a Christina Applegate. Repertoár tvořila popová hudba 50. a 60. let a aktérky byly oblečeny ve spodním prádle nebo staromódních pin-up kostýmech. Do roku 2001 vystupoval sbor v nočním klubu the Viper Room a během roku 1998 se objevily ve filmech Matters of Consequence a The Treat.

V průběhu června 1999 získala tato skupina širší povědomí veřejnosti díky časopisu Playboy, který sedm trvalých členek (Kasey Campbell, Kiva Dawson, Antonietta Macri, Erica Breckels, Katie Bergold, Erica Gudis a Lindsley Allen) zvěčnil polonahé na obálku. O tři roky později se The Pussycat Dolls přesunuly do nočního klubu the Roxy a začaly se více objevovat v časopisech, televizních speciálech pro MTv a VH1, reklamních kampaních a filmech. Objevily se ve filmu Charlieho andílci: Na plný pecky (Charlie's Angels: Full Throttle), kde tančí na známou melodii známou jako The Pink Panther Theme nebo ve videoklipu zpěvačky Pink k písni "Trouble". V roce 2002 se sbor objevil v časopisu Maxim spolu s hlavními tahouny Applegate, Christinou Aguilerou a Carmen Electrou.

S rostoucí popularitou se hudební producenti Jimmy Iovine a Ron Fair společnosti Interscope Geffen A&M Records chtěli pokusit ze sboru udělat frančízu, zvlášť po přizvání Gwen Stefani. Sbor se tak změnil v kapelu nahrávající populární hudbu, v které po recastingu zůstaly Robin Antin (stojící za kreativní, výkonnou a manažerskou rolí), Carmit Bachar, Cyia Batten, Kasey Campbell, Ashley Roberts, Jessica Sutta a Kimberly Wyatt.

Během roku 2003 se Antin dala do vytvoření z The Pussycat Doll značku. Následovaly konkurzy na samostatnou skupinu, která by nezahrnovala celebrity. Byly přizvány zpěvačky Nicole Scherzinger, Melody Thornton a Kaya Jones, ke kterým se přidaly Carmit Bachar, Ashley Roberts, Jessica Sutta a Kimberly Wyatt, aby tvořily novou nahrávací skupinu. V roce 2004 nahrály soundtrackovou We Went as Far as We Felt Like Going pro animák Příběh žraloka (Shark Tale) a Sway, který se objevil ve filmu Smím prosit? (Shall We Dance?). V září 2004 opustila kapelu Jones a v lednu 2005 ji následovaly Batten a Campbell.

Debut kapely, album PCD, vyšlo v záři 2005 s titulním singlem Don't Cha, který se dočkal velkého celosvětového úspěchu a prvních příček v hitparádách. K úspěchům se přidalo vystoupení na NBA a předskakování Black Eyed Peas Honda Civic Tour v Severní Americe. K většímu promu alba byl k remixu Buttons přizván Snoop Dogg a na PCD World Tour vyjela kapela s Rihannou.

3. března 2008 Carmit Bachar oznámila odchod z kapely, aby mohla začít sólo kariéru. V květnu vyletěla první ochutnávka z připravovaného druhého alba, When I Grow Up, který se v 16 zemích dostal do top desítky. Druhá deska s názvem Doll Domination vyšla v září 2008 a sklidila smíšenou kritiku.

V lednu 2009 bylo ohlášeno Doll Domination Tour, jehož zastávky čítaly Evropu, Oceánii a Asii. Po severní Americe kapela předskakovala na The Circus Starring Britney Spears. Během koncertování po Evropě byla Nicole Scherzinger požádána o přepsání písně "Jai Ho" z filmu Slumdog Millionaire (2008), vznikla tak Jai Ho! (You Are My Destiny), který se stal nejúspěšnějším singlem kapely.

Po skončení turné kapela ohlásila pauzu, která v únoru 2010 skončila ohlášení odchodu Jessicy Sutty, Ashley Roberts, Kimberly Wyatt a Melody Thornton. V květnu 2010 byly ohlášeny čtyři nové členky kolem Scherzinger, ta ovšem kapelu opustila, aby se mohla věnovat sólové kariéře.

I nadále se pracovalo na znovuzrození kapely, jedna z variat obsahovala původní členky kapely Paradiso Girls, ale ty se během pár měsíců rozprchly.

V říjnu 2017 Dan Wootton z The Sun přinesl článek, ve kterém informoval o návratu Roberts, Scherzinger, Sutta, Wyatt a Thornton a následném turné v roce 2018. Následný týden spekulace posílila sociální média. 25. dubna 2018 během rozhovoru v rámci The Chris Ramsey Show Wyatt přiznala, že by před koncem roku 2018 mohlo dojít k reformaci kapely. "Jsme na místě, kde jsme připraveny to celé prožít odznovu a užívat si to všechno," řekla. "Takhle jo, hledáme možnosti."

Zpracoval: danielson; DevilDan;
Historie úprav

26.07.2019 - 00:32 DevilDan přidal 1589 znaků
13.11.2009 - 00:00 danielson přidal 2639 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.