Kecárna Playlisty
Obnov stránku
Desktop verze
Horní menu

P The Pussycat Dolls biografie

the-pussycat-dolls-398907.jpg

The Pussycat Dolls má 1857 fanoušků

Biografie

Na 30. místě se umístila skupina Pussycat Dolls - v překladu "kočičí panenky" - je taneční a zpívající skupina pěti dívek. V současnosti ji tvoří Nicole Scherzinger, Melody Thorton, Jessica Sutta, Ashley Roberts a Kimberly Wyatt. ,,Uvnitř každé ženy je Pussycat doll", říká Robinna Antinová, choreografka, která dala skupinu v roce 1995 dohromady. Pussycat Dolls se zrodili v malém tanečním studiu v Los Angeles.

Nejdříve začali předvádět show v oblasti L.A., v začátku hostující bývalá hvězda televizního pořadu Vdaná se závazky, povzbudila Antinovou, aby dostala skupinu k vystoupení ve Viper roomu Johnny Deppa.
Na Johnyho Deppa udělala show dojem, a když je viděl zkoušet, požádal je o pravidelná týdenní vystupování. Během prvních let byla hlavní vystupující skupiny Carmen Electra.

Původně se jednalo čistě o taneční skupinu.

Zlom přišel v roce 2000, kdy se zpěvačka No Doubt (Gwen Stefani) přišla podívat na show a řekla, že by s nimi ráda vystoupila jako host, ale kromě tance, že by ráda i zpívala. Stejně tak učinila i Christina Aguilera.

V roce 2002 dozrál čas přesunout show do většího místa, a tak se Pussycat Dolls přesouvají do Roxy, kde jsou lístky na jejich show na sedm týdnů vyprodané. Mezi spoluúčinkujícími, které vystupují bez nároku na honorář, ale pouze ze srandy, se objeví např. Nikka Costa, Paris Hilton nebo Pamela Anderson.

Od roku 2003 působí "kočičí panenky" také jako pěvecká skupina. Než se dospělo k současné sestavě, prošlo Pussycat Dolls mnoho žen, mimo jiné například Carmen Electra, Cyia Batten, Nadine Ellis, Staci Flood, Kasey Campbell, Rachel Sterling, Kaya Jones nebo vítězka soutěže The Search For The Next Pussycat Doll, Asia Nitollano.

Debutové album, nazvané PCD, vychází u A&M Records 13. září 2005 (se singlem Don't Cha - duetem s Busta Rhymes). PD se také objevují ve filmu Charlie's Angels: Full Throttle, a ve videu Pink "Trouble" a v r. 2005 v Be Cool.
Nicole Scherzingerová hostovala na albu Will Smith v "If U Can't Dance " v roce 2005.
O rok později vychází DVD Live from London a v r. 2008 druhé studiové album s názvem Doll Domination.
Letos, 21. února 2009, vystoupila skupina v rámci Doll Domination World Tour, které probíhalo téměř po celém světě, také v pražské Tesla Aréně. Jednalo se o jejich vůbec první vystoupení v České republice.

Píseň "We Went As Far As We Felt Like Going" byla slyšet v roce 2004 ve filmu Příběh žraloka a předělávka (cover) písně "Sway" v roce 2004 ve filmu Smím prosit?

Biografii zpracoval Daniel Fiala

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.