Playlisty Kecárna
Reklama

P The Pussycat Dolls biografie

Biografie

Začátky kapely sahají do roku 1990, kdy choreografka Robin Antin začala rozvíjet nápad moderního burleskního souboru, ve kterém, od roku 1995, působily Carla Kama a Christina Applegate. Repertoár tvořila popová hudba 50. a 60. let a aktérky byly oblečeny ve spodním prádle nebo staromódních pin-up kostýmech. Do roku 2001 vystupoval sbor v nočním klubu the Viper Room a během roku 1998 se objevily ve filmech Matters of Consequence a The Treat.

V průběhu června 1999 získala tato skupina širší povědomí veřejnosti díky časopisu Playboy, který sedm trvalých členek (Kasey Campbell, Kiva Dawson, Antonietta Macri, Erica Breckels, Katie Bergold, Erica Gudis a Lindsley Allen) zvěčnil polonahé na obálku. O tři roky později se The Pussycat Dolls přesunuly do nočního klubu the Roxy a začaly se více objevovat v časopisech, televizních speciálech pro MTv a VH1, reklamních kampaních a filmech. Objevily se ve filmu Charlieho andílci: Na plný pecky (Charlie's Angels: Full Throttle), kde tančí na známou melodii známou jako The Pink Panther Theme nebo ve videoklipu zpěvačky Pink k písni "Trouble". V roce 2002 se sbor objevil v časopisu Maxim spolu s hlavními tahouny Applegate, Christinou Aguilerou a Carmen Electrou.

S rostoucí popularitou se hudební producenti Jimmy Iovine a Ron Fair společnosti Interscope Geffen A&M Records chtěli pokusit ze sboru udělat frančízu, zvlášť po přizvání Gwen Stefani. Sbor se tak změnil v kapelu nahrávající populární hudbu, v které po recastingu zůstaly Robin Antin (stojící za kreativní, výkonnou a manažerskou rolí), Carmit Bachar, Cyia Batten, Kasey Campbell, Ashley Roberts, Jessica Sutta a Kimberly Wyatt.

Během roku 2003 se Antin dala do vytvoření z The Pussycat Doll značku. Následovaly konkurzy na samostatnou skupinu, která by nezahrnovala celebrity. Byly přizvány zpěvačky Nicole Scherzinger, Melody Thornton a Kaya Jones, ke kterým se přidaly Carmit Bachar, Ashley Roberts, Jessica Sutta a Kimberly Wyatt, aby tvořily novou nahrávací skupinu. V roce 2004 nahrály soundtrackovou We Went as Far as We Felt Like Going pro animák Příběh žraloka (Shark Tale) a Sway, který se objevil ve filmu Smím prosit? (Shall We Dance?). V září 2004 opustila kapelu Jones a v lednu 2005 ji následovaly Batten a Campbell.

Debut kapely, album PCD, vyšlo v záři 2005 s titulním singlem Don't Cha, který se dočkal velkého celosvětového úspěchu a prvních příček v hitparádách. K úspěchům se přidalo vystoupení na NBA a předskakování Black Eyed Peas Honda Civic Tour v Severní Americe. K většímu promu alba byl k remixu Buttons přizván Snoop Dogg a na PCD World Tour vyjela kapela s Rihannou.

3. března 2008 Carmit Bachar oznámila odchod z kapely, aby mohla začít sólo kariéru. V květnu vyletěla první ochutnávka z připravovaného druhého alba, When I Grow Up, který se v 16 zemích dostal do top desítky. Druhá deska s názvem Doll Domination vyšla v září 2008 a sklidila smíšenou kritiku.

V lednu 2009 bylo ohlášeno Doll Domination Tour, jehož zastávky čítaly Evropu, Oceánii a Asii. Po severní Americe kapela předskakovala na The Circus Starring Britney Spears. Během koncertování po Evropě byla Nicole Scherzinger požádána o přepsání písně "Jai Ho" z filmu Slumdog Millionaire (2008), vznikla tak Jai Ho! (You Are My Destiny), který se stal nejúspěšnějším singlem kapely.

Po skončení turné kapela ohlásila pauzu, která v únoru 2010 skončila ohlášení odchodu Jessicy Sutty, Ashley Roberts, Kimberly Wyatt a Melody Thornton. V květnu 2010 byly ohlášeny čtyři nové členky kolem Scherzinger, ta ovšem kapelu opustila, aby se mohla věnovat sólové kariéře.

I nadále se pracovalo na znovuzrození kapely, jedna z variat obsahovala původní členky kapely Paradiso Girls, ale ty se během pár měsíců rozprchly.

V říjnu 2017 Dan Wootton z The Sun přinesl článek, ve kterém informoval o návratu Roberts, Scherzinger, Sutta, Wyatt a Thornton a následném turné v roce 2018. Následný týden spekulace posílila sociální média. 25. dubna 2018 během rozhovoru v rámci The Chris Ramsey Show Wyatt přiznala, že by před koncem roku 2018 mohlo dojít k reformaci kapely. "Jsme na místě, kde jsme připraveny to celé prožít odznovu a užívat si to všechno," řekla. "Takhle jo, hledáme možnosti."

Zpracoval: danielson; DevilDan;
Historie úprav

26.07.2019 - 00:32 DevilDan přidal 1589 znaků
13.11.2009 - 00:00 danielson přidal 2639 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.