Playlisty Akce
Reklama

A The All-American Rejects biografie

Biografie

Kapela vznikla v Stillwater v Oklahomě v roce 1999, kdy byli Nick Wheeler a Tyson Ritter na vysoké škole. Jméno All-American Rejects Mike Kennerty popsal jako náhodně vybrané spojení, které znělo cool.

V roce 2000 vzniklo demo CD The All-American Rejects ve složení Nick Wheeler, Tyson Ritter a Jesse Tabish, který brzy kapelu opustil a stal se členem folkové kapely Other Lives. Zbylá dvojice vydala EP Same Girl, New Songs, které poslali nezávislé společnosti Doghouse Records, u které brzy na to podepsali smlouvu.

V roce 2001 kapela s producentem Timem O'Heirem začala nahrávat první album, The All-American Rejects, s hlavním singlem Swing, Swing vydaným na konci roku 2002. Ve stejné době začali kluci hledat další členy pro živé hraní. Před vydáním alba se tedy k formaci přidal Mike Kennerty a o něco později bubeník Chris Gaylor. Vydání alba padlo na 4. února 2003.

Po podepsání kontraktu s DreamWorks Records bylo oznámeno osm vystoupení na leden. Na jaře 2003 vyšel druhý singl, The Last Song, a bylo oznámeno turné Too Bad For Hell Tour, z něhož později vyšlo DVD Live from Oklahoma... The Too Bad for Hell DVD!.

V červenci 2005 vyšlo druhé album, Move Along, za produkce Howarda Bensona. To léto tak rádiové étery ovládl singl Dirty Little Secret. Na konci roku kapela ohlásila turné The Rise of the Fall Tour společně s The Academy Is... a Rooney. 13. prosince vyšlo EP The Bite Back EP.

V roce 2006 byl vydán druhý singl z druhého alba Move Along, který v létě pomáhal v propagaci hraček Lego Bionicle's Inika. V září poté třetí singl It Ends Tonight. V prosinci se začal psát materiál pro další album.

17. července 2007 vyšlo druhé DVD Tournado a během léta nahráli cover verzi Jack's Lament z animovaného filmu Tima Burtona The Nightmare Before Christmas, která se objevila na albu Nightmare Revisited. Ve filmu Domácí mazlíček (The House Bunny) si zahrál jak frontman kapely, tak píseň I Wanna z připravovaného alba.

Oficiální první singl z třetího alba Gives You Hell vyšel 30. září 2008. Tou dobou byla kapela přijata do Oklahoma Music Hall of Fame. Album When the World Comes Down vyšlo 30. prosince 2008. Na jeho podporu vyjela kapela na I Wanna Rock Tour.

V říjnu 2009 bylo nutné zrušit několik koncertů kvůli zranění frontmana Tysona Rittera, který už v září vystupoval na vozíku. Jak bylo zveřejněno, podstoupil operaci kolena, aby mu byl vyndán nádor, který tam byl několik měsíců. Do nohy se však dostala infekce a byla potřeba hospitalizace. Na konci roku 2009 Ritter začal více pít po ukončení pětiletého vztahu, s vyrovnáváním mu pomohlo psaní materiálu k albu Kids in the Street.

V únoru 2010 kapela vystoupila na zimních olympijských hrách ve Vancouveru a oznámila psaní nových materiálu. Jako free download byla 3. prosince 2011 vydána píseň Someday's Gone. První oficiální singl Beekeeper's Daughter měl premiéru spolu s epizodou seriálu 90210, 16. prosince 2011.

Po několikaletém čekání se fanoušci dočkali nové písně There's a Place v traileru na film Už teď mi chybíš (Miss You Already) v roce 2015. 1. dubna 2017 byl oznámen singl Sweat, který vyšel 7. července spolu s EP.

8. února 2018 skrze Twitter a Instagram Tyson Ritter oznámil, že kapela již nyní pod Interscope. Na Instastories vysvětlil, že chce dělat hudbu bez politiků, kteří vstupují skrze nahrávací společnosti do hry. 8. července 2019 vyšel singl Send Her To Heaven a 10. července podepsali smlouvu s Epitaph Records.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

17.08.2019 - 22:45 DevilDan přidal 3652 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.