Playlisty Kecárna
Reklama

VVítek Tučný - texty

vitek-tucny-561607.jpg
Texty písní

texty písní

Vít Tučný byl český zpěvák a kytarista. Byl starším bratrem zpěváka Michala Tučného. Nějaký čas dokonce působili spolu ve skupinách The Makers a Greenhorns. Michal Tučný chtěl už začátkem sedmdesátých let založit kapelu hrající moderní country a Vítka chtěl angažovat jako sólového kytarist...
u. Vítek si to však nakonec rozmyslel a zůstal u Greenhornů. Michal nakonec přešel k Fešákům a skupinu Tučňáci později založil už bez Vítka.

Vít Tučný u Greenhornů/Zelenáčů působil jako sólový kytarista a příležitostný zpěvák. Pravda, věhlasu svého bratra nedosáhl, ale přesto si někteří pamětníci jistě ještě dnes vzpomenout na písně v jeho podání - Poslední rallye, Cítím vůni vlasů tvých, Bobův hrob, Když se čas naplnil a další.
Po odchodu z Greenhornů působil ve skupinách Kameny, Křoví,Rekonvalescence a pokus o založení nové country skupiny moderního ražení s názvem Zlatej Ranč.Nakonec se ustálil ve skupině Michal Tučný revival band.
V roce 1999 natočil sólové album s názvem Brácho, zpívej dál věnované vzpomínce na bratra Michala, který předčasně zemřel v roce 1995. Vít Tučný v listopadu 2006 zemřel na rakovinu ve věku 62 let.
Autor:jirkakratas
  ZOBRAZIT VÍCE

    Video Překlad Karaoke Zobrazeno
Přehrát celé album


Vítek Tučný ještě nemá žádného správce. Pokud jím chceš být, tak napiš. Správce může zařazovat písně do alb a dělat tu pořádek. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.