Playlisty Kecárna
Reklama

CTommy Cash - texty

tommy-cash-559463-w200.jpg
Texty písní

texty písní

Tommy Cash má 18 fanoušků · Stát se fanouškem

Estonsko v roce 1991 po dlouhé nadvládě Sovětského státu vyhlásilo konečně samostatný stát. Představte si chlapce, jenž je narozen v tomto momentu. Je zde konečně možnost pro Estonsko, aby s... i vybudovalo vlastní kulturu, ale země je stále silně svázána s tou Ruskou. Je těžké se zde snažit o nějaký průlom. A tento chlapec v tom vyrůstá a to přímo v centru ruské čtvrti na předměstí ve městě Tallinn. Obloha je zde stejně šedivá jako zdi budov a obyvatelné jsou uvnitř stejně mrtví, jako jejich oblečení. Je to chudé místo s rutinní ozvěnou ticha z ulice. A tak si tento vyrůstající chlapec musí najít nějaký únik. Začně poslouchat hudbu Kanye Westa, tančit a nosit odlišné oblečení. Chodí do školy, ale je outsider. Každý si to umí představit. Tráví hodně času sám prostřed kruté čtvrtě, kde se musíte přizpůsobit, jinak se s vámi ostatní nemazlí. Naštěstí našel únik v možnosti svobody tance, módy a nakonec se dostal až k hip hopu.

Jméno tohoto chlapce je Tommy Cash. Rapper z Estonska. Jeho styl zní bezútěšně a brutálně, udává že zní stejně jako USSR. Jeho styl je šílený a miluje koně. Nejde ovšem lehce popsat, kdo to vlastně je. Jeho historie je propojena s Estonskem a díky tomu je speciální. Vzniká tak nespoutaný umělec. Představuje extrémě originálního autora s mnoha talenty. Představuje ve své době snad až příklad vzpoury, který Estonsko nenese nejlépe.

"Pokud tu nosíte růžový svetr, lidé na vás pokřikují, že jste gay. Ale mě je to jedno," říká Tommy. "Vždy jsem byl ten divný kluk. Ale někdy přišel určitý zlom. Procházel jsem se uprostřed léta v kiltu a nikdo k tomu nic neřekl. Přijali mě. Kdybych odtamtud nebyl, tohle by byl úplně jiný příběh."

"Vždy jsem byl samotář," prozrazuje na sebe. "Poslouchal jsem hudbu, kterou jiné děti neposlouchali. Ať jsem šel kamkoliv, vždy jsem měl zapnutý můj mp3 přehrávač s nějakou zvlášní hudbou." Vysvětluje, jak si prošel mnoha fázemi, kdy byl zaujat různými styly hudby. Velký důraz dává na jeho období, kdy poslouchat Kanye Westa. "Když jsem poslouchal jeho album, představoval jsem si sám sebe, jak vystupuji před hodně lidmi. Kanyho text mě uměl vždy povzbudit "běž za svými cíly," takové věci. A to mě opravdu donutilo jít za tím, co jsem chtěl dělat."

Tommyho elektický vkus je cítit i v jeho hudbě. (Vkus čerpající z více různých směrů.) Stačí se podívat na jeho videa. Jsou naprosto odlišné. Ukazuje na nich své nápady a myšlenky cestou, která sice pobuřuje, ale zároveň je vizuálně zajímavá a má i myšlenku. Můžeme to brát jako cestu do jeho mysli - takové, která je pořádně šílená, ale přes to zároveň profesionální a bezchybně jedinečná. Tommy si sám píše scénáře ke všem jeho videoklipům a poslední si již i sám edituje. Například uvádí, že u videoklipu k písni "Leave Me Alone" z jeho posledního alba "Euroz Dollaz Yeniz," nás dílo přenáší do předměstí Estonska. Má to symbolizovat jeho touhu toto místo opustit. "Ukazuje to, co jsem dosáhl, ale zároveň to, že jsem stále zaseknutý v této díře. Je to pro mě dost vážná věc."

Když na Tommyho narazíte online, první věc co vás asi napadne, bude "co je to za chlapa." A pokud jste již otrlejší divák, tak něco ve stylu "další výstřel toužící po pozornosti." Pokud se ale ponoříte do jeho tvorby hlouběji, je to jako závislost na čtení významů těchto děl. Tommy totiž není "jen" rapper. Je to symbol individuality v době, kdy to okolí ještě není schopno na 100% akceptovat. A to hlavní na něm je to, že vše je autentické. Někteří autoři vkládají hodně sil do toho, aby jejich díla pobuřovala a tím získala pozornost. Tommy takový ale není. Je prostě jen jiný.

"Tanci jsem se začal věnovat, když mi bylo 15. Cítil jsem se díky tomu opravdu svobodný. Některé holky mi říkaly, že bych měl začít chodit do taneční hip hop třídy a já jsem si řekl, proč ne? Začal jsem to milovat a opravdu jsem dřel."
  ZOBRAZIT VÍCE

Nezařazené písně     Video Překlad Karaoke Zobrazeno
Winaloto video česky karaoke 7 018
SURF video   1 494
Pussy Money Weed video   3 677
Sdubid video   385
Přehrát nezařazené písně
    Video Překlad Karaoke Zobrazeno
Little Molly video 1 407
    Video Překlad Karaoke Zobrazeno
Deep Purp video 176
Přehrát celé album


Tommy Cash ještě nemá žádného správce. Pokud jím chceš být, tak napiš. Správce může zařazovat písně do alb a dělat tu pořádek. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.