Playlisty Kecárna
Reklama

OThe Offspring - texty

offspring-238763-w200.jpg
Texty písní

texty písní

The Offspring má 1412 fanoušků · Stát se fanouškem

1984
Kamarádi ze střední školy, Dexter Holland a Greg Kriesel se rozhodli založit vlastní skupinu. K tomuto rozhodnutí je inspirovala návštěva vystoupení punkové skupiny Social Distortio... n. 1985 Školní dozorce Kevin "Noodles" Wasserman je přijat do kapely spíše z důvodu, že je schopen mladistvým členům kapely legálně sehnat alkohol, než kvůli svým schopnostem hrát na kytaru. Kapela zkouší v domě Krieselových rodičů a poprvé koncertuje v Santa Cruz a San Francisku.

1986
Skupina mění název z původného Manic Subsidal na Offspring. Vydávají 1000 výlisků debutového singlu "I´ll Be Waiting" b/w "Blackball". Obal kapela lepí v Hollandově domě a singl vychází na vlastní značce Black Label.

1987
Po odchodu původního bubeníka, který se nakonec rozhodl věnovat se více škole, ke kapele přichází šestnáctiletý Ron Welty.

1989
Offspring podepisují smlouvu s labelem Nemesis/Cargo. Poté, co se jim podařilo najít producenta Thoma Wilsona, který byl podepsán na nahrávkách jejich punkových oblíbenců T.S.O.L. (Offspring si s nimi zahráli ten samý rok), The Vandals a The Dead Kennedys, vydávají debutové bezejmenné album, kterého se prodá 3000 vinylových kopií.

1991
Offspring vydávají sedmipalcové EP "Baghdad", také na značce Nemesis/Cargo a nahrávají skladbu "Take It Like A Man" pro kompilaci časopisu Flipside nazvanou The Big One. Producentem této písničky je Brett Gurewitz, šéf a majitel Epitaph Records a člen punkrockové skupiny Bad Religion.

1992
Druhého alba Offspring (a prvního pro Epitaph Records) se prodá 60 000 kusů. Dodnes se ho prodalo přes 600 000 kusů. Na party pořádanou při příležitosti vydání alba v Goodies ve Fullertonu ale přišlo pouhých 25 lidí.

1993-1994
Kapela podnikne dvě oddělené koncertní turné po USA. První s Lunachicks, druhé s Pennywise. Poprvé vyjedou na koncertní šňůru do Evropy, jako předkapela NOFX. Hrají mimo jiné i v dnes již neexistujícím klubu U Zoufalců, který byl v ulici Celetná 12. Přišli na ně dva diváci. Za 14 dní po té začíná Offspringo mánie.

1994
Vychází album Smash, obsahující singly "Come Out and Play (Keep ´Em Separated", "Self Esteem" a "Gotta Get Away". Alba Smash se prodá více než 11 miliónů kusů po celém světě a tím se stalo nejprodávanějším rockovým albem vydaným nezávislou firmou.

1995
Holland a Kriesel založí Nitro Records, sídlící v Huntington Beach. Na této značce vychází nahrávky The Vandals, AFI, Guttermouth a dalších, stejně jako kapela v reedici vydává svůj debtu z roku 1989. Coververze punkové klasiky "Smash It Up" od Damned natočí Offspring pro soundtrack Batman Forever.

1997
Offspring podepisují smlouvu s Columbia Records a vydávají album Ixnay On The Hombre. Zatímco prodeje alba vystoupají někam k počtu tří miliónů ("not bad, but not Smash", tvrdí kritici), ale dočká se příznivějšího ohlasu kritiky než všechny předchozí desky kapely. Na albu se objeví také legenda Jello Biafra, s Offspring vystupuje také na pódiu, kde společně odehrají slavné skladby Dead Kennedys "Chemical Warfare" a "Holiday In Cambodia".

podzim 1998
Skladbu "Pretty Fly (for a White Guy)" si ve formátu MP3 stáhne 22 miliónů lidí během deseti týdnů. Tím se Offspring dostanou na první místo žebřížku Rolling Stoneu nazvaného "Top Pirated Internet Songs"

listopad 1998
Vychází album Americana. Prodeje rychle překročí hranici 10 miliónů. Hit "Pretty Fly..." má své úspěšné následníky: "The Kids Aren´t Allright", "She´s Got Issues", "Why Don´t You Get A Job?" a intenzivní koncertování kapely vyvrcholí na festivalech Woodstock a Reading/Leeds.

1999
Offspring si zahrajíé malou roličku v kultovní horrorové komedii Idle Hands. Offspring hrají coververzi skladby "I Wanna Be Sedated" od Ramones a "Beheated" z prvního alba Offspring předtím než je Dexter ve filmu zabit, sotva řekne jedinou větičku svého textu.

2000
Offspring natáčejí své šesté album. už od 15. září si fanoušci stahují nový singl Original Prankster a tím se zařazují do soutěže o 1 milión dolarů, jejíž vítěz má být vyhlášen při vystoupení Offspring naživo v MTV. Fanoušci, který vyjadřují svou loajalitu kapele členstvím v Offspring National digital fan clubu mají možnost nahrát si do svého počítače exkluzivní materiál skupiny: mj. nevydané písničky, ale také zde přednostně seženou lístky na koncerty, nebo se mohou zúčastnit chatu s členy kapely.

14. listopadu 2000
Po téměř dvou letech, která uplynula od vydání Americany, vydávají Offspring album Conspiracy Of One.
  ZOBRAZIT VÍCE

    Video Překlad Karaoke Zobrazeno
    Video Překlad Karaoke Zobrazeno
    Video Překlad Karaoke Zobrazeno
Disclaimer video česky 1 479
Mota video česky 4 738
Cool To Hate video česky 4 357
Gone Away video česky 19 318
I Choose video česky 2 340
All I Want video česky karaoke 15 640
Amazed video česky 2 199
Přehrát celé album
    Video Překlad Karaoke Zobrazeno
Session video česky karaoke 1 290
We Are One video česky 1 454
Get It Right video česky 1 729
Dirty Magic video česky karaoke 3 932
Burn It Up video česky karaoke 1 214
No Hero video česky 1 328
L.A.P.D. video česky 1 299
Přehrát celé album
    Video Překlad Karaoke Zobrazeno
Elders video česky 884
Demons video česky 1 395
Beheaded video česky 1 428
Tehran video česky 1 043
Blackball video česky 873
Přehrát celé album


The Offspring ještě nemá žádného správce. Pokud jím chceš být, tak napiš. Správce může zařazovat písně do alb a dělat tu pořádek. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.