Playlisty Kecárna
Reklama

TThe Matadors - texty

matadors-393996.png
Texty písní

texty písní

The Matadors má 1 fanouška · Stát se fanouškem

The Matadors byla známá česká bigbítová kapela. Založena byla v roce 1965, členové pocházeli z méně známých skupin. Složení bylo takovéto: Radim Hladík-kytara, Oto Bezloja-baskytara, Wilfried Jelínek-bicí, Vladimír Mišík-zpěv a doprovodná kytara (zpíval tvrdší a bluesovější věci), Karel Ka...
hovec-zpěv a doprovodná kytara (zpíval měkčí melodičtější písničky) a Jan "Farmer" Obermayer-klávesy a saxofon. Wilfried Jelínek (východoněmecký občan) ale brzy bubnování nechal a stal se manažerem kapely, zajišťoval časté výjezdy do zahraničí. Na místo bubeníka přišel Miroslav Schwarz, který ale raději vystupoval jako Tony Black. Pak se ale situace zkomplikovala (Mišík odešel na vojnu, sic jen na skok, Kahovec přestoupil do Flamenga) a na místo zpěváka přišel Viktor Sodoma ml.. V tomto obsazení kapela nahrává svou jedinou dlouhohrající desku. Pak ale kapela se zpěvákem Reddym Kirkenem emigrovala do Německa a v Čechách zůstali osiřelí Hladík (založil s Mišíkem Blue Effect), Farmer (odešel k Petrovi Novákovi) a Sodoma, který se vydal na popovější dráhu a o pár let později zakotvil u Františka Ringo Čecha.
  ZOBRAZIT VÍCE

    Video Překlad Karaoke Zobrazeno
Přehrát celé album


The Matadors ještě nemá žádného správce. Pokud jím chceš být, tak napiš. Správce může zařazovat písně do alb a dělat tu pořádek. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.