Playlisty Akce
Reklama

RStan Rogers - texty

stan-rogers-577130-w200.jpg
Texty písní

texty písní

Kanadský folkový muzikant a písničkář, jehož hlavní zbraní byl zvučný baryton a nebývalý vypravěčský talent, který ve spojení s patriotickými náměty a Stanovou ryzí autentičností působil dos... lova jako magnet na fanoušky.
Stan Rogers, celým jménem Stanley Allison Rogers, se narodil 29. 11. 1949 ve městě Hamilton v provincii Ontario. Svou první kytaru dostal již v 5 letech, a přestože ho to během dospívání nejvíce táhlo k folkové, countryové a westernové hudbě (na střední škole dokonce chvíli působil jako zpěvák a baskytarista v rockenrollových garage bandech), nakonec se stejně vrátil ke kořenům, tj. písničkářskému folku.
Ve svých písních neřeší politická témata, ani necílí na romantickou notu potenciálních posluchačů: hrdiny jeho příběhů obvykle bývají obyčejní lidé (zejména rybáři a farmáři), jejichž každodenní život se Stanovi stal nevyčerpatelným zdrojem inspirace.
Přestože se Rogers nikdy nedočkal slávy celosvětového měřítka, na domácí půdě byl vysoce respektovanou hvězdou a miláčkem publika. Jeho život vyhasl při tragické události dne 2. června 1983, kdy se vracel z festivalu v Texasu zpět do Kanady. Kvůli kouři na palubě muselo letadlo nouzově přistát už na letišti v Cincinnati, kde měli cestující přestoupit na jiný let. Po otevření dveří letounu ale náhlý příval kyslíku způsobil silný požár, a i když do celkové evakuace zbývalo jen několik desítek vteřin, Stan byl bohužel jedním z 23 pasažérů, jež se zachránit nepodařilo. V pouhých 33 letech se tak stal legendou, jejíž památku dodnes uctívají tisíce fanoušků-návštěvníků festivalu "The Stan Rogers Folk Festival", který se každoročně koná ve městě Canso (Nové Skotsko).
  ZOBRAZIT VÍCESprávcem interpreta Stan Rogers je barnajka; . Pokud objevíš, že je zde něco špatně, tak napiš správci.
Pokud chceš být také správcem, tak pošli žádost o správcovství. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.