Kecárna Playlisty
Obnov stránku
Desktop verze
Horní menu

The Shadows - Apache - orchestrálka - text

playlist

The Shadows - Apache

Orchestrální skladba bez textu

The Shadows byla hlavně instrumentální, ale také vokální anglická hudební skupina, která se zformovala v roce 1958 jako doprovodné kytarové kombo s původním názvem The Drifters během prvního koncertního turné zpěváka Cliffa Richarda.

Členové skupiny se neustále měnili. Základní tři Hank Marvin, Bruce Welch a Brian Bennet přijímali stále nové členy. První odešli Jet Harris a Tony Meehan. Tonyho Meehana nahradil Brian Bennet a Jeta Harrise Brian Licorice Locking a toho později John Rostil. V roce 1968 se do kapely přidal klávesák Alan Hawkshaw a v roce 1969 zpěvák a kytarista John Farrar. Po smrti Johna Rostila (1973) baskytaru převzal Alan Tarney spolu s klávesami. V roce 1978 ho vystřídali klávesák Cliff Hall a baskytarista Alan Jones. V roce 1987 se v kapele objevil baskytarista Mark Griffiths a v roce 1994 si ve skupině zahráli i jejich synové Warren Bennet a Ben Marvin. Na posledním turné The Final Tour hráli v sestavě Hank Marvin, Bruce Welch, Brian Bennet, Alan Jones, Cliff Hall.

Prosluli svými nesmrtelnými instrumentálkami jako Apache, Wonderfull Land, Kon-Tiki, FBI, Frightened City a dalšími.

Jejich skladby vysílaly jako hudební podklad do relace infotext Slovenské televize v letech 1999-2000 a dodnes zaznívají ve sněhových zprávách po počasí na Markíze. Vysílá je i rádio Regina vždy několik minut před celou.

Text přidal VeBo

Video přidal georges3

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.