Kecárna Playlisty
Obnov stránku
Desktop verze
Horní menu

SSBB - texty

sbb-498244.jpg

SBB má 11 fanoušků · Stát se fanouškem

Roku 1971 zakládá v Horním Slezsku trio muzikantů skupinu Silesian Blues Band, která rychle změnila název přes "Szukaj, Burz, Buduj" na konečnou zkratku SBB. Jednalo se o multiinstrumentalisty Józefa Skrzeka (zpěv, basová kytara, foukací harmonika, fortepiano, davolisint, Hammondovy varhany, miniMoog, microMoog, polyMoog, sonic six Moog, clavinet, concert spectrum, bendžo, kontrabas, bicí nástroje) a Apostolise "Lakis" Anthimose (kytara, buzuki, perkuse, bicí nástroje, basová kytara, klávesové nástroje). Na perkuse a bicí pak hrál Jerzy "Keta" Piotrowski. /// Ještě v roce 1971 dostali nabídku Czeslawa Niemena tvořit jeho doprovodnou skupinu, což s basistou Helmutem Nadolskim dalo kvintet, který nahrál první Niemenovy desky (Niemen vol.1 a 2 - 1972) a pro CBS v německých studiích pak anglicky zpívané desky (Strange Is The World - 1972 a Ode to Venus - 1973). Hladká spolupráce silných osobností Niemena a Skrzeka byla dále nemyslitelná pro neustálé tvůrčí třenice, což vyústilo v ukončení spolupráce s Czeslawem a návrat k vlastní tvorbě SBB, který byl zúročen na prvním LP SBB z r.1974.


Nezařazené písně Video Překlad Karaoke
Erotyk
Video Překlad Karaoke
Ze słowem biegnę do Ciebie video
Przed premierą
Video Překlad Karaoke
W Kołysce Dłoni Twych (Ojcu) video česky
Z Których Krwi Krew Moja video česky
Pamięć w kamień wrasta česky
Přehrát celé album
Video Překlad Karaoke
Na pierwszy ogień video
Błysk video
Nowy horyzont video
Ballada o pięciu głodnych video
Wolność z nami video
Přehrát celé album

SBB ještě nemá žádného správce. Pokud jím chceš být, tak napiš. Správce může zařazovat písně do alb a dělat tu pořádek. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.