Kecárna Playlisty
Obnov stránku
Desktop verze
Horní menu

SSaved By The Fortune - texty

Přidat fotku
Texty písní

texty písní

Vznik kapely Saved By The Fortune se datuje do první poloviny roku 2010. Zakládajícími členy byli Jouns (zpěv, kytara), Cratsch (basa) a Houston (bicí), kteří spolu již nějakou dobu předtím působili v post-grungeové kapele Magnetická páska. Spíše než o vznik nového uskupení se tedy jednalo o změnu žánru a hudebního uvažování vůbec. Probíhající změny pak završil příchod mladého screamaře Joeyho, který svým entuziasmem a slibně se formujícím hudebním výrazem „nakopl“ zbylé osazenstvo. V této sestavě kapela začala od podzimu téhož roku koncertovat po ČR.

První repertoár SBTF byl ovlivněn především tvorbou skupin jako Billy Talent, The Almost či Biffy Clyro. Ačkoliv se jednalo o podladěný alternative rock s prvky post-hc, tedy tvrdší kytarovou muziku, díky oblibě, jíž se u obou kytaristů těšil moderní „Fender sound“, byl celkový zvuk kapely poměrně málo zkreslený, a tedy čitelnější. Tento trend ve vývoji formace zachycuje první EP Pole Stars Having A Briefing Over Problemhood, které vzniklo již na začátku jara 2011.

Jelikož skladby kombinovaly chytlavé „popové“ melodie a čistý zpěv se složitějším rytmickým podkladem a screamem, EP bylo přijato širším okruhem posluchačů. To kapelu postavilo před otázku, zda autorsky nadále zůstat takto přístupnou, nebo se přiklonit ke koncepčně složitější tvorbě, jež už tou dobou začala doplňovat starší repertoár. Ačkoliv nelze mluvit o nějakém plánovaném rozhodnutí, nakonec se prosadila touha po vývoji a přání bavit hudbou především sebe samé – to je také společným krédem všech členů SBTF. Příklon ke kapelám jako Chiodos, Pierce The Veil, Closure In Moscow, Dance Gavin Dance či From First To Last pak rozhodně znamenal posun směrem k užší subkultuře post-hc posluchačů.

V létě 2011 se Jouns rozhodl skončit se zpěvem a sestavu SBTF rozšířil nadějný zpěvák Patrik N´Goro. Podobně jako v případě Joeyho kapela i tentokrát vsadila na energii a slibný potenciál. Risk se vyplatil a Patrik, který svým pojetím zásadně pozměnil charakter nové tvorby, s Joeym brzy vytvořili velice třaskavou frontmanskou směs. Dalším důležitým krokem bylo zapojení elektronických samplů, jejichž podíl se do budoucna bude zvyšovat. Obě změny zase o něco rozšířily autorské možnosti kapely a úžeji ji propojily s post-hc scénou. Jak se – v pozitivním slova smyslu – žánrově velmi labilní Saved By The Fortune se vším popasovali, můžete posoudit při poslechu nového EP Anchors Aweigh, jež vyjde na jaře 2012.

Video Překlad Karaoke
My Favourite Galleon Crew video
Shipwreck On A Skyscraper video
Lighthouse Guided Injury video
Přehrát celé album
Video Překlad Karaoke
Dare To Stay After 11pm / Face The Truth By Sunris
Flame Clouded Ocean
I Say, Demon Kids Rule

Saved By The Fortune ještě nemá žádného správce. Pokud jím chceš být, tak napiš. Správce může zařazovat písně do alb a dělat tu pořádek. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.