Kecárna Playlisty
Obnov stránku
Desktop verze
Horní menu

RRonnie James Dio - texty

ronnie-james-dio-560174.jpg
Texty písní

texty písní

Ronnie James Dio má 13 fanoušků · Stát se fanouškem

Ronnie James Dio (narozen jako Ronald James Padavona, 10. července 1942, Portsmouth, New Hampshire, USA – 16. května 2010 Houston, Texas, USA), byl americký metalový zpěvák s italskými kořeny. Účinkoval ve skupinách Elf, Rainbow, Black Sabbath a své vlastní skupině Dio. Je považován za jednoho z nejschopnějších a technicky nejnadanějších heavymetalových zpěváků. Proslulý silným hlasem a zpopularizováním znamení „rohů ďáblových“ v metalové kultuře. Vystupoval například ve filmu Králové ro(c)ku, kde hrál sebe samého - metalového boha, k němuž se hlavní hrdina modlil. Na Festivalu Masters of Rock 2010 ve Vizovicích bylo po něm na jeho počest pojmenováno hlavní pódium.

Ronnie James Dio ještě nemá žádného správce. Pokud jím chceš být, tak napiš. Správce může zařazovat písně do alb a dělat tu pořádek. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.