Kecárna Playlisty

RRoger Miller - texty

roger-miller-513407.jpg
Texty písní

texty písní

Roger Miller má 2 fanoušky · Stát se fanouškem

Roger Dean Miller (2. ledna 1936, Fort Worth, Texas, USA - 25. října 1992, Los Angeles, Kalifornie, USA) byl americký herec, skladatel a country zpěvák, známý pro své humorné písně. Svoji kariéru zahájil v padesátých letech jako skladatel a textař, kdy napsal několik hitů pro Jima Reevese (Billy Bayou) či Raye Pricea. V roce 1964 vydal své první zlaté album Roger and Out, které obsahovalo hned dva hity: Dang me a Chug a lug - obě nahrávky byly úspěšné na hitparádě countryové i popové. Další rok na albu The Return of Roger Miller vydal svůj největší hit, píseň King of the road, ověnčenou cenou Grammy i cenou Countryové asociace. Na vrcholu popularity byl do konce šedesátých let, pak jeho popularita postupně klesala. Jeho posledním hitem byla se v roce 1982 stala nahrávka Old friends s Willie Nelsonem a Rayem Pricem. Byl třikrát ženatý, a měl osm dětí.
Během svého života vydal celkem 19 dlouhohrajících desek a získal 11 cen Grammy.

Nezařazené písně     Video Překlad Karaoke Zobrazeno


Roger Miller ještě nemá žádného správce. Pokud jím chceš být, tak napiš. Správce může zařazovat písně do alb a dělat tu pořádek. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.