Kecárna Playlisty
Obnov stránku
Desktop verze
Horní menu

CRandy Crawford - texty

randy-crawford-569046.jpg
Texty písní

texty písní

Randy Crawford

zpěvačka
64 let,narozena: 18. 2. 1952 Macon, Georgia, USA
Životopis
Černá americká zpěvačka (a autorka), vycházející ze soulu, funku i jazzrocku. Vl. jm. Veronica Crawford (původem ze státu Georgia, nar. v r. 1952). Začínala s gospely, později tíhne k jazzu. Vystupovat začíná na konci 60. let, ale do širšího povědomí se dostává až v pol. 70. let (m.j. díky společnému vystupování s Georgem Bensonem).

První 3 alba (Everything Must Change - 1976, Miss - 1977 a Raw Silk - 1979) jsou sice dobře hodnocena, ale nemají komerční dopad. V r. 1979 se podílí na úspěšných nahrávkách sk. Crusaders, a to pomůže k lepšímu ohlasu jejího alba Now We May Begin (1980). Zároveň se prosadí i v Anglii, kde dodatečně vyjdou její první 3 alba. Počínaje deskou Secret Combination (1981) se R. Crawford zařazuje mezi úspěšné interpretky. Mimo jiné se objevuje na deskách zpěváka Zucchera a zpívá též s Al Jarreauem.


Nezařazené písně Video Překlad Karaoke
Almaz video
When I get over you video
Why video
Rainy night in Georgia video
Přehrát nezařazené písně

Randy Crawford ještě nemá žádného správce. Pokud jím chceš být, tak napiš. Správce může zařazovat písně do alb a dělat tu pořádek. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.