Kecárna Playlisty
Obnov stránku
Desktop verze
Horní menu

SRadim Schwab - texty

radim-schwab-530635.jpg

Radim Schwab má 16 fanoušků · Stát se fanouškem

Radim Schwab se narodil 20. července 1978 v Brně. Už od dětství ho fascinovalo divadlo a hudba. Navštěvoval hudebně-dramatické kurzy a bral hodiny tance.

V roce 1995 se dostal do Studia Dům Evy Tálské, kde ztvárnil několik prvních rolí. Později, v roce 1997, byl přijat na Janáčkovu akademii múzických umění, kde vystudoval obor Činoherní herectví. Po úspěšném ukončení studia odešel Radim do Prahy. V roce 2000 zdárně prošel konkurzem do muzikálu Monte Cristo, kde představoval mladého Edmonda Dantése a začal se učit opernímu zpěvu u prof. René Tučka.

Avšak na Brno Radim nezanevřel a ve sklepní scéně brněnského divadla Husa na provázku hraje monodrama Mistero Buffo. V divadle Husa na provázku hrál také v představeních: Babička, Arlekino, Hlad, Tance krále Leara, Velice modrý pták aj.. Do povědomí diváků se zapsal jako Mordred, v muzikálu Excalibur, v divadle Ta Fantastika, kde hrál i v dalších projektech: Láska je láska, Elixír života, Obraz Doriana Graye. Od října 2006 hraje Motla, v úspěšném představení Divadla Na Fidlovačce, Šumař na střeše.

V muzikálu Hello Dolly! Od roku 2008 jste mohli Radima vidět v několika představeních divadla Semafor:
Šlitr s námi a zlý pryč, Purpura na plotně, Kytice, Uteklo to jako H2O, Dal si růži do polívky. V roce 2008 Radim také nastudoval roli boxera Bedřicha v hudební inscenaci Dáma na kolejích, v plzeňském Divadle Josefa Kajetána Tyla. O rok později vytvořil postavu Bobliga v původním českém muzikálu Kladivo na čarodějnice, v pražském divadle Milenium a Saint Johna Riverse v inscenaci Divadla ABC, Jana Eyrová.

V roce 2013 v Divadle Broadway nastudoval jednu z hlavních rolí v rockové opeře Daniela Landy, Klíč Králů - krále upírů Kela a v muzikálu Mata Hari roli Maslova a Picassa. Ve stejný rok ztvárnil roli pana Kodaly v operetě She Loves Me v libereckém divadle F. X. Šaldy a vydává své sólové debutové album AMOROSO.

V roce 2015 se Radimovi splnil jeho muzikálový sen, když získal titulní roli ve světovém muzikálu Fantom opery, který se hraje v GOJA Music Hall.

V roce 2016 ho čeká historický muzikál Sibyla Královna ze Sáby, kde ztvární roli krále Šalamouna a kdo ví, třeba světlo světa spatří v tento rok i jeho druhé sólové album.


Nezařazené písně Video Překlad Karaoke
Vinu svou znám video
Klíč králů - Mám rodem blízko k bestiím! video
Broken Vow video
Duhoví ptáci - OBRAZ DORIANA GRAYE video
Přísahám že jsem to já ft. Kateřina Brožová video
Přehrát nezařazené písně
Video Překlad Karaoke
Neznámá video
Aleluya (Hallelujah) video
Vánoční přání ft. Lucie Vondráčková video
Chvíle video
Přehrát celé album

Radim Schwab ještě nemá žádného správce. Pokud jím chceš být, tak napiš. Správce může zařazovat písně do alb a dělat tu pořádek. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.