Playlisty Kecárna
Reklama

PPrvní Kontakt - texty

prvni-kontakt-555106-w200.jpg
Texty písní

texty písní

VX:První Kontakt je kapela založená bývalým rapperem (S-Kore) z důvodu touhy po uzavření minulosti a zacílení na chytřejší publikum. Vznikla v roce 2011. Členové jsou Donnie (texty,riffy,vok... ály,rap), Silen (bicí), Acis (rythm guitar), Bell (syntetická basa, klávesy), Sham (lead guitar). Kapela dělá muziku pro lidi, kteří chtějí u poslouchání přemýšlet, mají rádi hádanky, jinotaje, skryté odkazy a chtějí se dozvědět něco nového. Kapela kombinuje prvky nu-metalu, metalcoru a elektroniky takovým zprůsobem, který nemá v naší zemi obdoby. Tomuto stylu kapela říká vx-core. Vydaly (zatím) 3 alba: Den, kdy se spojily dvě cesty (2011), Vítej doma (2012) a Orel (2013).

/Poselství/

Po boomu hiphopové kultury u nás nastoupila vlna degradace hudby. Módní styl, zaměřený v 90 procentech na jednodušší, nenáročné lidi najednou přesytil hudební scénu a lidi se v ní přestali orientovat. Web zaplavily kapely bez cíle, bez nápadu a začaly prznit cit k muzice. (nejprodávanější hiphopové kapely v dnešní době, jsou ty nejhorší, lidem byl prostě vyleptán mozek..). Zatímco starší generace vzhlížela k ideálům, které rozvíjely ducha, povznášely osobnost a motivovaly k cti, odvaze a statečnosti, dnešní generace vzhlíží s obdivem k cizímu individuu s nedodělanou základní školou, které motivuje k braní drog a omamných látek.

O pár let později se nacházíme v situaci, kdy v České republice můžeme na televizní obrazovce zastihnout hned po sobě Karla Gotta, PSH a poté Rihannu. Následkem této vlny začala celá generace hloupnout, resp. snížila si nároky na to, co očekává od muziky. Hudba přestala lidi rozvíjet, začala být dělaná tak, aby byla pochopitelná pro opilé nezletilce na koncertech pod vlivem THC.

Přesto je ve společnosti stále skupina lidí, kteří mají vyšší IQ/vyšší nároky/hledají něco jiného a při současné situaci trpí. Proto vznikl VX: První kontakt. Kapela pro lidi, kteří chtějí inteligentní, hlubší hudbu.

Naše kapela vychází z konceptu rapu, ale bere ho pouze jako odrazový můstek. Ve skutečnosti přichází se zcela novým, osobitým stylem, který tady nemá obodby a my ho přinášíme resp. vytváříme první. Velmi neradi vidíme škatulky typu „emo-hardcore-numetal-elektronika“, my rozlišujeme hudbu na kategorie: dobrá, špatná a hiphop. („Na kterej sereme i když je dobrej.“ pozn. naší kytaristky).
  ZOBRAZIT VÍCE

Nezařazené písně     Video Překlad Karaoke Zobrazeno
Zrádci video   223
Přehrát nezařazené písně


První Kontakt ještě nemá žádného správce. Pokud jím chceš být, tak napiš. Správce může zařazovat písně do alb a dělat tu pořádek. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.