Playlisty Kecárna
Reklama

PPogues - texty

pogues-598692.jpg
Texty písní

texty písní

irská celticpunková kapela, zformovala se v roce 1982 v Londýně a od počátku byl jejím leadrem Shane MacGowan. Název kapely postupně vykrystalizoval z irského: "póg mo thóin" což v angličtině je něco jako "Pogue Mahone" a znamená: "polib mi zadek". Kapela nejv...
ětší úspěchy slavila v 80' a začátkem 90' let, kdy vydal několik hitových alb a singlů. MacGowan opustil kapelu v roce 1991 kvůli problémům s pitím, ale kapela pokračovala nejprve s Joem Strummerem (ex Clash) a pak se Spider Stacy (The Dubliners Dropkick Murphys),aby se nakonec rozpadla v roce 1996. V roce 2001 se skupina dal opět dohromady, žádný nový materiál nevydal a v roce 2014 se rozpadla definitivně.
Poprvé se budoucí členové kapely setkaly v roce 1977 na koncertě Ramones a pak spolu vystupovaly v kapele The Millwall Chainsaws. V roce 1982 se k nim přidal akordeonista kapely Nips a první koncert nenechal na sebe dlouho čekat. První větší úspěchy jim pak přineslo když v roce 1984 předskakovaly kapele Clash. Label Stiff Records s nimi uzavřel smlouvu a vydal jejich první album Red Roses for Me, již pod zkráceným názvem Pogues, protože na původní název si stěžovali diváci BBC a byl cenzurován. Bohužel zpěvák MacGowan byl čím dál závislejší na alkoholu a jeho chování bylo nepředvidatelné, když kvůli němu kleklo v roce 1990 americké turné, kapela ho počátkem roku 1991 vyhodila. Shane si pak založil kapelu Shane MacGowan and The Popes a vydal s nimi ještě dvě alba.
  ZOBRAZIT VÍCEPogues ještě nemá žádného správce. Pokud jím chceš být, tak napiš. Správce může zařazovat písně do alb a dělat tu pořádek. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.