Kecárna Playlisty
Obnov stránku
Desktop verze
Horní menu

Another Brick In The Wall (Part 2) - text, překlad

playlist karaoke

We don't need no education
We don't need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave them kids alone
Hey!
Teachers!
Leave them kids alone!
All in all it's just the another brick in the wall
All in all you're just the another brick in the wall

We don't need no education
We dont need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave them kids alone
Hey!
Teachers!
Leave us kids alone!
All in all it's just another brick in the wall
All in all you're just another brick in the wall...

Wrong, do it again!
If you don't eat yer meat, you can't have any pudding!
How can you have any pudding if you don't eat yer meat?
You!
Yes, you behind the bikestands
Stand still laddy!

Text přidala danulka

Text opravila Alik

Videa přidali Sigur, zlatuska80

Nepotřebujeme žádné vzdělávání
Nepotřebujeme žádnou kontrolu myšlenek
Žádný sarkasmus ve třídě
Učitelé nechte ty děti být
Hej!
Učitelé!
Nechte ty děti být!
Tak jako tak je to jenom další cihla ve zdi
Tak jako tak jsi jenom další cihla ve zdi

Nepotřebujeme žádné vzdělávání
Nepotřebujeme žádnou kontrolu myšlenek
Žádný sarkasmus ve třídě
Učitelé nechte ty děti být
Hej!
Učitelé!
Nechte nás děti být!
Tak jako tak je to jenom další cihla ve zdi
Tak jako tak jsi jenom další cihla ve zdi...

Špatně, udělej to znova!
Když nesníš maso, nedostaneš žádný pudink!
Jak můžeš dostat pudink, když jsi nesnědl maso?
Ty!
Ano, Ty za tím stojanem na kola
Co tam pořád v klidu stojíš!

Překlad přidala Májinka

Překlad opravila Alik

Zajímavosti o písni

  • Píseň "Another Brick in the Wall" je na albu rozdělena na 3 části. Všechny tři jsou vzpomínkou baskytaristy Rogera Waterse na dětství bez otce (otec mu zemřel v roce 1944 ve Druhé světové válce - v té době byl Roger asi jen 5 měsíců starý). Píseň se dále zaobírá špatným školstvím v Británii, které "produkuje" lidi bez vlastní individuality (odtud název písně). (riam172)
  • „Another Brick in the Wall“ je název tří skladeb od britské progresivně rockové skupiny Pink Floyd. Skladby pocházejí z alba The Wall. Části jsou označeny názvy Part 1 (pracovní název Reminiscing), Part 2 (pracovní název Education) a Part 3 (pracovní název Drugs). Všechny tři skladby napsal baskytarista skupiny Roger Waters.. (Louis16)
  • Nejznámější částí je „Part 2“, která je protest songem proti přísnému vzdělávacímu systému na běžných a internátních školách. Singl, stejně jako album The Wall byly zakázány v období vlády apartheidu v Jižní Africe v roce 1980 potom, co byla skladba pozitivně přijata příznivci celonárodního školního bojkotu proti rasové nerovnosti na školách.. (Louis16)
  • Skladba „Another Brick in the Wall Part 2“ vyšla na singlu, který v Spojeném království, Západním Německu a mnoha dalších zemích dosáhl prvního místa. V USA spolu se skladbami „Run Like Hell“ a „Don’t Leave Me Now“ dosáhla 57. místa v disco žebříčku. Ve Velké Británii byl „Part 2“ prvním singlem skupiny Pink Floyd od vydání „Point Me at the Sky“ z roku 1968. . (Louis16)
  • Na celém světě se z tohoto singlu oficiálně prodalo více než čtyři miliony hudebních nosičů. Píseň „Another Brick in the Wall Part 2“ byla nominována nominaci na cenu Grammy za Nejlepší výkon rockové dvojice nebo skupiny, ale ocenění nakonec získala skladba Boba Segera, „Against the Wind“.. (Louis16)
  • Skladba „Another Brick in the Wall Part 2“ je zařazená na 375. místo seznamu 500 nejlepších skladeb všech dob, který v roce 2004 zveřejnil časopis Rolling Stone.. (Louis16)
  • Všechny tři části kompozice jsou si melodicky podobné, ne zcela shodné s rozdílnou strukturou textu a témat. Každá následující část je hlasitější a agresivnější, než ta předchozí. Graduje od pochmurné části „Part 1“, přes protestující „Part 2“, až po destrukčně agresivní třetí část skladby. Hudební motiv „Another Brick in the Wall“ se opakuje v každé skladbě alba The Wall. . (Louis16)
  • Má za úkol evokovat myšlenky na další cihly, které skládají pomyslnou zeď kolem hlavní postavy koncepce projektu.. (Louis16)
  • Při natáčení videoklipu byla použita třída dětí, jejichž učitelka byla následně propuštěna za "vypůjčení" dětí tomuto účelu. (Dagdewey95)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.