Playlisty Kecárna
Reklama

MPaul McCartney - texty

paul-mccartney-149933-w200.jpg
Texty písní

texty písní

Paul McCartney má 321 fanoušků · Stát se fanouškem

Narodil se 18. června 1942 v Liverpoolu. Svou hudební kariéru zahájil v roce 1957, kdy ho hudba - rock and roll - odváděla od hrozných myšlenek, vyvolaných náhlou smrtí jeho maminky. Nadále ... vyrůstal s otcem a bratrem a dalo by se říci, že také s kapelou pod vedením Johna Lennona, do níž později přivedl svého kamaráda ze školy George Harrisona. Skupina změnila mnohokrát název i působiště, a když se po světě doopravdy proslavila a navždy se díky jedinečné hudbě zapsala do dějin, měla již název Beatles, z něhož se odvozuje neutišitelné šílenství a ječení fanoušků a zejména fanynek - beatlemanie. Po rozpadu však McCartneyho kariéra neskončila - spolu se svou ženou Lindou, s níž vychovával čtyři děti, založili kapelu Wings. Do teď již Paul McCartney hraje a zpívá sám jako sólový umělec s řadou ocenění a obklopen rozsáhlou rodinou. Jeho nihdejší manželka je Nancy Shewell; Linda bohužel zemřela v roce 1998 po téměř třicetiletém manželství na rakovinu prsu. Sir James Paul McCartney nám zde nechal známé nádherné hity, jako Yesterday, Hey Jude, Eleanor Rigby, Let It Be a Michelle, ale také i třeba Mull Of Kintyre, Say Say Say, Ebony and Ivory a mnoho jiných. Stále koncertuje i vydává desky; v rádiu můžeme slyšet jeho nejnovější světový hit FourFive Second s Rihanou a Kanyem Westem, ale i nesmrtelné nestárnoucí The Beatles.   ZOBRAZIT VÍCESprávcem interpreta Paul McCartney je CapKat; . Pokud objevíš, že je zde něco špatně, tak napiš správci.
Pokud chceš být také správcem, tak pošli žádost o správcovství. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.