Kecárna Playlisty
Reklama

PParadox-Plzeň - texty

paradox-plzen-552483.jpg
Texty písní

texty písní

Paradox-Plzeň má 7 fanoušků · Stát se fanouškem

V roce 1990 se dala dohromady plzeňská rocková kapela PARADOX, která v únoru 1991 poprvé vystoupila a to v Železném Újezdě. Skupina si ihned svým melodickým rockem a speedmetalovým stylem získala své posluchače a s úspěchem začala koncertovat nejen po západních Čechách, ale i po celé repub...
lice. Jejich demosnímky získávají úspěch i v hitparádách Západočeských rádií.

Skupina hrála ve složení:
Radek Kroc - kytara /Ferat,Excalibur - dnes Kreyson, Vitacit /
Martin Nový- kytara /Sifon,Expander/
Milan Gavora-bicí /Barbus,Band,Zeus/
Míra Novák - baskytara /Patriot,Xantipa/
Tonda Vainar- zpěv /Mirage/
Picture
V roce 1992 došlo k odchodu kytaristy Martina Nového,jehož vystřídal Pavel Mouřenec,který přišel ze skupiny SARAH. V té době skupina vystupovala na všech tehdy známých hudebních festivalech,koncertovala po celé republice.
Jenže v roce 1993 dochází k další změně a skupinu opouští zmíněný Pavel Mouřenec a baskytarista Míra Novák. Do kapely přichází baskytarista Roman Velinov /Ferat/ a Miloň Šterner /Arakain, Morrior/.
Rozjetou kapelu brzdí autohavárie bubeníka Milana Gavory a na jeho post přichází Radek Sladký /dnes Torr/.
Kapela mění sound a koncertuje s předními rockovými soubory/Arakain,Kabát atd/ a připravuje se na nahrávání svého 1 alba. To díky nedostatku peněz nevychází .
Kapelu v roce 1996 opouští zpěvák Tonda Vainar a přichází Petr Kolář/Arakain/. Ten po 2 letech odchází a nastupuje Libor Novák z Českých Budějovic. V roce 1998 kapela oznamuje konec působnosti.
Picture
V roce 2000 dává Miloň Šterner spolu s Tondou Vainarem a Milanem Gavorou znovu dohromady PARADOX a snaží se nalézt nové muzikanty.To se ovšem nedaří a v kapele se během roku střídají kytaristi Jirka Rádl a Venca Košař /Brutus/.

Až na přelomu roku 2001-2002 se kapela ustaluje v sestavě:
Tonda Vainar - zpěv
Miloň Šterner -kytara /ARAKAIN/
Milan Gavora -bicí
Standa Marhoun-kytara/MacBeth, Tanit/
Franta Rendl -baskytara/Tanit, Doomsters/

Ke konci roku 2011 vystřídá Standu Marhouna kytarista Tomáš Krauz /Tanit, Jabkowitz/. Kapela získává nový sound a soustřeďuje se na točení nového CD, které vychází až v létě 2014 pod názvem "TAK SE DÍVEJ".
V roce 2014 odchází baskytarista Franta Rendl a nahrazuje ho staronový Roman Velinov/Zouvák,Fata Morgana,Ferat,E.O.S./.

V létě 2016 nahrazuje Tomáše Krauze kytarista Miloň Šterner mladší.
  ZOBRAZIT VÍCEParadox-Plzeň ještě nemá žádného správce. Pokud jím chceš být, tak napiš. Správce může zařazovat písně do alb a dělat tu pořádek. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.