Kecárna Playlisty
Obnov stránku
Desktop verze
Horní menu

OOrient - texty

orient-607250.jpg
Texty písní

texty písní

Orient někdy přezdívaný také jako Olympic českého heavy metalu je vedle Arakainu, Vitacitu a dalších jednou z průkopnických kapel tvrdého kovu v Československu. Už od roku 1969 jej vede kapelník, baskytarista a nestor Jindřich Pavlišta, úplné počátky sahají dokonce do roku 1964, což z Orientu pravděpodobně dělá druhou nejstarší (právě po Olympicu) aktivní rockovou kapelu u nás. Přes hard rockovou tvorbu v 70. letech, ovlivněnou kapelami jako Uriah Heep, se Orient zhruba v roce 1978 propracoval k jemnějšímu "jeans rockovému" období se zpěváky jako Štěpán Alexa, Jana Robbová (se kterou vznikl i singl Dals mi lásku/Přestaň, přestaň) nebo Pavel Roth. Na začátku 80. let spolupracoval Orient i s Viktorem Sodomou. V roce 1982 ale Rotha střídá nový zpěvák Oldřich Bureš a v pozměněné sestavě se Orient stává jednou z prvních kapel razících nový styl známý jako heavy metal. Vznikají hity jako Generace decibelů, nebo Meč a kříž. V roce 1985 nahráli skladby na připravovaný singl Hele brzdi/Rock na levém křídle, který je ale těsně před zářijovým vydáním zakázán komunistickým cenzorem. Zejména druhá skladba, která je reakcí na nechvalně proslulý článek "Nová vlna se starým obsahem" se se svojí zdánlivou nejednoznačností jeví jako problémová. Orient nicméně pokračuje v koncertování a tvorbě nového materiálu a v polovině roku 1987 se daří konečně singl vydat, i když za značných kompromisů, které se týkaly zejména textů obou skladeb. Původní zamýšlená skladba Hele brzdi je dokonce vyměněná za Už jsem zase poslední (původní verze textu se jmenovala Datel) a druhá věc Rock na levém křídle je vydaná jako Prázdný dům s také úplně odlišným "nezávadným" textem. V tomto období Orient zažíval vrchol popularity, bohužel se to nepodařilo zúročit na maximum, možná vlivem toho, že na rozdíl od svých známějších kolegů, kteří se snažili prosadit do edičních plánů Supraphonů, Pantonů či Opusů, vždy kladl důraz zejména na živé vystupování. A rozpad kapely v březnu 1990 bohužel zajistil i to, že ani v porevoluční době, kdy bylo vydávání metalových desek prakticky na programu dne, se Orient k vlastnímu LP nedopracoval.


Nezařazené písně Video Překlad Karaoke
Závislost (2017) video
Video Překlad Karaoke
Andělé video
Ne dnes
Nechoď dál video
Přehrát celé album
Video Překlad Karaoke
Sex Machine video
Bastard video
Tanec video
Peklo nespí video
Ikaros video
D666 video
Rozchod video
Ztracená tvář video
Lorien video
Opraný džíny video
Přehrát celé album
Video Překlad Karaoke
Uražený démon (1984) video
Lojzo, vstávej (1984)
Nebojte se metalu (1984)
Metelice (1985)
Popelnice (1984) video
Princmetalová baba (1984)
Kavárna Rostov (1983)
Už jsem zase poslední (1986)
Helloween (1986)
Lásky mé (1983) video
Hele brzdi (1985)
Rock na levém křídle (1984)
Přehrát celé album
Video Překlad Karaoke
Intro video
Meč a kříž video
Smích na rtech video
Generace decibelů video
Rokec video
Kolben video
Přehrát celé album
Video Překlad Karaoke
Už jsem zase poslední video
Prázdný dům video
Přehrát celé album
Video Překlad Karaoke
Hele brzdi
Rock na levém křídle
Video Překlad Karaoke
Dals mi lásku video
Přestaň, přestaň video
Přehrát celé album

Správcem interpreta Orient je cermi-cermak; . Pokud objevíš, že je zde něco špatně, tak napiš správci.
Pokud chceš být také správcem, tak pošli žádost o správcovství. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.