Playlisty Kecárna
Reklama

OOdyssea - texty

odyssea-501935-w200.jpg
Texty písní

texty písní

Odyssea má 12 fanoušků · Stát se fanouškem

Název Odyssea začali v roce 1979 používat skupina muzikantů, hrající v té době v sestavě: Václav Běhavý - zpěv+kytara, Jan Nový-Cimbura - zpěv+baskytara, Milan Balcar - bicí a Miroslav Franě... k - kytara+zpěv. Občas se přidá ke zpěvu Alena Nová, která za pár měsíců odchází.
Další změnou v sestavě je příchod/návrat Jiřího „Bavra“ Lokajíčka za bicí. V roce 1980 odchází Franěk, kterého střídá Radko Andrejs. Tím se dotvořila tzv. klasická sestava Odyssey.
V osmdesátých letech obliba kapely jako zábavové i koncertní kapely roste i díky repertoáru složeném z vlastních písniček, z nichž je několik natočeno pro rozhlas. V roce 1984 odchází Cimbura, místo kterého přichází hned dva muzikanti z Naturalu - basák Miloš Novotný a klávesista Petr Štěpánek. Písničky kapely se také objevují na singlech a kompilacích. Roku 1987 odchází bubeník Lokajíček a také Štěpánek s Novotným. Na místo bubeníka nejprve nakrátko přichází Karel hrabák (ex-Coda), kterého pak střídá Václav Soukup (ex-Experiment) a baskytary se ujímá Radek Křemenák (ex-Bumerang, ex-Blue Effect). Po dvou letech Soukupa střídá Jaroslav Špeta.
V roce 1990 vychází skupině první album Po cestě klikatý. V devadesátých letech skupina hraje na tancovačkách, dokonce opět v klasickém složení (Běhavý, Nový, Andrejs, Lokajíček). V roce 2002 tato sestava rozchází. V současnosti hraje skupina pod názvem Odyssea forever v sestavě: Josef Lisec - klávesy, Karel Šel - bicí, Jan Nový-Cimbura - baskytara+zpěv, Radko Andrejs - kytara. Občas hrají také jako Odyssea classic, kdy se do sestavy vrací Běhavý...
  ZOBRAZIT VÍCE

Nezařazené písně     Video Překlad Karaoke Zobrazeno
Rozchod video   324
    Video Překlad Karaoke Zobrazeno
    Video Překlad Karaoke Zobrazeno


Odyssea ještě nemá žádného správce. Pokud jím chceš být, tak napiš. Správce může zařazovat písně do alb a dělat tu pořádek. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.