Kecárna Playlisty
Obnov stránku
Desktop verze
Horní menu

OOdyssea - texty

odyssea-501935.jpg

Odyssea má 11 fanoušků · Stát se fanouškem

Název Odyssea začali v roce 1979 používat skupina muzikantů, hrající v té době v sestavě: Václav Běhavý - zpěv+kytara, Jan Nový-Cimbura - zpěv+baskytara, Milan Balcar - bicí a Miroslav Franěk - kytara+zpěv. Občas se přidá ke zpěvu Alena Nová, která za pár měsíců odchází.
Další změnou v sestavě je příchod/návrat Jiřího „Bavra“ Lokajíčka za bicí. V roce 1980 odchází Franěk, kterého střídá Radko Andrejs. Tím se dotvořila tzv. klasická sestava Odyssey.
V osmdesátých letech obliba kapely jako zábavové i koncertní kapely roste i díky repertoáru složeném z vlastních písniček, z nichž je několik natočeno pro rozhlas. V roce 1984 odchází Cimbura, místo kterého přichází hned dva muzikanti z Naturalu - basák Miloš Novotný a klávesista Petr Štěpánek. Písničky kapely se také objevují na singlech a kompilacích. Roku 1987 odchází bubeník Lokajíček a také Štěpánek s Novotným. Na místo bubeníka nejprve nakrátko přichází Karel hrabák (ex-Coda), kterého pak střídá Václav Soukup (ex-Experiment) a baskytary se ujímá Radek Křemenák (ex-Bumerang, ex-Blue Effect). Po dvou letech Soukupa střídá Jaroslav Špeta.
V roce 1990 vychází skupině první album Po cestě klikatý. V devadesátých letech skupina hraje na tancovačkách, dokonce opět v klasickém složení (Běhavý, Nový, Andrejs, Lokajíček). V roce 2002 tato sestava rozchází. V současnosti hraje skupina pod názvem Odyssea forever v sestavě: Josef Lisec - klávesy, Karel Šel - bicí, Jan Nový-Cimbura - baskytara+zpěv, Radko Andrejs - kytara. Občas hrají také jako Odyssea classic, kdy se do sestavy vrací Běhavý...


Nezařazené písně Video Překlad Karaoke
Jenom se bráním video
Rozchod video
Video Překlad Karaoke
Ahoj a napiš video
Ach tady jsi video
A byli dva
Když jsem tě česal
Přehrát celé album
Video Překlad Karaoke
Když jsem tě česal
Ahoj a napiš video
Video Překlad Karaoke
Nádraží Florenc 16:30 video
Je těžké stát se andělem video
Holka nech to v klidu video
Ach nech mě spát video
Kamna kouří video karaoke
Nádraží Florenc 16:30 Rock video
Přehrát celé album
Video Překlad Karaoke
Ber kde ber video
Někdy si vzpomeň video
Bačkora blues video
Co si chtěla mít
Protože víno fleky dělá video
Přehrát celé album
Video Překlad Karaoke
Je spousta pěknejch holek kolem video
Tak co vám řekli pane Händel video
Pomáda, konopí a parfém
Další paní důvěrně už znám video
Přehrát celé album
Video Překlad Karaoke
Čas beru, jak běží
Video Překlad Karaoke
Prostě máš smůlu video
Divadelní společnost J.K.Tyla video
Nervi mi nervy video
Galerie video
Sluneční král video
Poslední smaženice video
Uzenáč video
O třech pastýřkách video
Zaručenej úspěch
A to mi pro začátek stačilo video
Přehrát celé album

Odyssea ještě nemá žádného správce. Pokud jím chceš být, tak napiš. Správce může zařazovat písně do alb a dělat tu pořádek. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.