Kecárna Playlisty
Obnov stránku
Desktop verze
Horní menu

NNačeva - texty

monika-naceva-439912.jpg

Od 16. let hraje divadlo. Postupně v divadle A-studio Rubín Praha, Ha-divadle Brno a divadle Sklep Praha, s kterým dodnes vystupuje v nejúspěšnější hře „Mlýny“ a s nekterými členy v divadelní koláži „Piš Kafka piš“, ke které připravila i muziku. Spolupracuje s divadelní jednotkou Secondhand Women. Od roku 1992 se začíná zabývat muzikou, poprve jako zpěvačka skupiny Něžná žláza.

V roce 1994 natáčí své první rockové album „Možnosti tu sou...“ s producentem a autorem většiny písní Michalem Pavlíčkem. Vzniká tak kapela Načeva, která často vystupuje live. Projekt má velký úspěch a píseň „Udržuj svou ledničku plnou“ se stává hitem i se svým natočeným klipem.

O dva roky později r.1996 vychází cd „Nebe je rudý“ trip-hopově laděné, které natáčí už s novými muzikanty. Z tohoto cd nejvíce vyniká skladba „Měsíc, ke které je natočen videoklip a který získává cenu za nejlepší český klip toho roku. Album má velký úspěch na Radiu 1 a také koncerty jsou početně navštěvované.

Kapela se opět rozpadá a Načeva se pouští do elektronických vod. Potkává anglického Dj-e Gus aka Lazlo Legezer /nyní kapela My Toys like me/, žijícího v té době v Praze a vzniká v roce 1998 experimentální album „Mimoid“, na kterém spolupracují také hudebníci z minulé desky, bubeník V.Pecha a basisita M.Koval. Desku representuje výrazný videoklip „Tvůj úsměv“. Toto album mělo největší úspěch u cizinců žijících v Praze a stále si hledá nové posluchače mezi mladými experimentátory.

Po první mateřské dovolené v roce 2001 Načeva točí album „Fontanela“ s bubeníkem V.Pechou. Ke spolupráci oslovují manžele Ditrichovi z kapely Hypnotix a poté také P.Piňose a Létající koberec. Na albu se mísí elektronika s etnickými bubny a jinými minimalistickými nástroji spolu s hutnou melodickou basou. K albu je uspořádáno pár silných koncertů.

Po druhé, delší mateřské pauze v roce 2007 vydává cd „Mami“ opět s Michalem Pavlíčkem a novým spolupracovníkem turntablistou Dj-em Five.

V roce 2010 vychází její album zhudebněných textů dekadentních básníků "Sick Rose", nejnovější album "Milostný slabiky" z letoška vzniklo za přispění stránky hithit.cz.

Video Překlad Karaoke
The Garden of Love video
Do jezer stíny lesů padaly video
Večer teskné nálady video
Přehrát celé album
Mami

(2007)

Video Překlad Karaoke
Mami video
Jiná žena
Sběračky mušlí video
Tyhle dny
Obrovský slunce video
Jdeš krajinou video
Ohnivá voda video
Bílý had
Na svahu video
Místo II video
Přehrát celé album
Video Překlad Karaoke
Velký ruce video
Světlo video
Kolotoč video
Stromy video
Síla zvyku video
Sen video
Dech video
Maun video
Fontanela video
Jaro video
Světlo se pohnulo video
Přehrát celé album
Mimoid

(1998)

Video Překlad Karaoke
...boj se nic video
Teplo video
Tvůj úsměv
Pohybama video
Démoni video
Tvůj stín video
Svítání video
Živá žena video
Mimoid video
Přehrát celé album
Video Překlad Karaoke
Víš to ty video
Co tě nezabije to tě posílí
... video
Místo video
Vůni video
Tanec kočky
Nebe je rudý video
Lijány
Jáma video
Měsíc video
Miluj mě nebo umři video
Přehrát celé album
Video Překlad Karaoke
Udržuj svou ledničku plnou video
Bílej sníh video
Možnosti tu sou video
V noci jako je tahle
Nejlepší By Byla Růže video
Přehrát celé album

Načeva ještě nemá žádného správce. Pokud jím chceš být, tak napiš. Správce může zařazovat písně do alb a dělat tu pořádek. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.