Kecárna Playlisty
Obnov stránku
Desktop verze
Horní menu

Byl jsem v country nebi - text

playlist

Já, měl vám sen, že jsem v country nebi. Nejhezčí sen ze všech snů.

Měl jsem podivný sen: Tóny nebeské harfy mě pozvedly z lůžka a unášely ke hvězdám. A byly to hvězdy, že tajil se dech. A ta z největších, mě uvítala hned u diamantové brány: Patsy Cline

- "Pojď! Tady jsou všichni, které jsi znal a na které tak rád vzpomínáš." A já uviděl plejádu hvězd.: Otce country hudby Jimmieho Rodgerse, elegantního Martyho Robbinse, uhlazeného Jima Reevese, usměvavého Ernesta Tubba, stvořitele bluagrassu Billa Monroa, mýtického Hanka Williamse a tam vedle Evy Olmerové na mě mával i Michal Tučný.

Já, měl vám sen, že jsem v country nebi. To byl nejhezčí ze všech dnů. Já, měl vám sen, že jsem v country nebi. Nejhezčí sen ze všech snů.

A pak mi Patsy představila další hvězdy, provedla mě Dvoranou slávy se všemi zlatými kytarami, banji, skřipkami a platinovými deskami, které tu všude visely na stříbrných nitích.

"Pojď!" Zvala mě dál, "Nejsou tu jen zpěváci a hudebníci, ale i herci!" A já viděl, další a další osobnosti, které jsem vždycky obdivoval: Gary Cooper, Louis Armstrong, Steve McQueen, John Wayne, Tex Ritter, Jirka Grossmann, Roy Acuff, Johnny Horton, jeden vedle druhého se usmívají a laskavě mi kynou rukou.

Já, měl vám sen, že jsem v country nebi. To byl nejhezčí ze všech dnů. Já, měl vám sen, že jsem v country nebi. Nejhezčí sen ze všech snů.

Pak mi Patsy podala velkou knihu, se zlatou ořízkou a povídá mi: "Tady jsou jména těch, kteří sem přijdou v příštích sto letech".

Otevřel jsem knihu, co stránka, to jedno jméno, vyražené zlatým písmem: Johnny Cash, Dave Dadley, Paul Newman, Willie Nelson, Tom T. Hall, Don Williams, Gregory Peck, Kris Kristofferson, Dolly Parton, Buck Owens, Flatt, Scruggs, Bobek, Martinová, Hoffman. "Hoffmann?" Nevěřícně jsem se k ní otočil. "To i já?" Shovívavě se usmála: "To je Dustin, chlapče. Dustin Hoffman!" Pak jsem se probudil.

Já, měl vám sen, že jsem v country nebi. Nejhezčí sen ze všech snů. Nejhezčí sen ze všech snů.

Text přidal flover01234

Video přidal flover01234

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.