Kecárna Playlisty
Reklama

MMilan Schelinger - texty

milan-schelinger-465621.jpg
Texty písní

texty písní

Milan Schelinger má 7 fanoušků · Stát se fanouškem

Nar. 1952 v Bousově na Chrudimsku, kytarista, zpěvák a skladatel, bratr tragicky zesnulého populárního zpěváka Jiřího Schelingera (1951-1981).
V dětství hrál tři roky na housle, potom přešel na kytaru, kterou vyučoval jeho otec.Vyučil se zámečníkem, po absolvování vojenské služby však ...
nastoupil profesionální dráhu hudebníka. Hrál v různých barových kapelách, se kterými absolvoval řadu zahraničních zájezdů, např. do Rakouska nebo Norska. V roce 1980 přešel jako kapelník do skupiny svého bratra Jiřího a po jeho tragické smrti, kdy se kapela rozpadá, setrvává dále ve spolupráci s Františkem Ringo Čechem. V tomto období vzniká několik úspěšných singlů s různými interprety a LP F. R. Čech 1983.
Poté následuje jeho působení ve skupině Projektil, se kterou vzniká rovněž několik úspěšných nahrávek. V této době také spolupracuje se skupinou The Plastic People of the Universe a zúčastní se natáčení jejich alba Hovězí porážka na chalupě Václava Havla na Hrádečku. Přichází zákaz veřejného koncertování.
V roce 1986 se žení a přechází do podniku Vodní zdroje, kde pracuje jako čerpač až do roku 1992.
Po úspěchu projektu Zemětřesení v roce 1993 (Brichta-Smetáček-Doležal-Henych), na kterém se rovněž podílí, zakládá skupinu Jiří Schelinger Revival Band, se kterou koncertuje dodnes.
V roce 1994 vydává ve spolupráci s Petrem Bošnakovem knihu o svém bratrovi pod názvem "Jiří Schelinger: Život a...". Fotografiemi se na ní podíleli Otto Dlabola, Antonín Kubánek a Jarmila Janovská. Zbytek fotografií pochází z rodinného archivu Schelingerových. Kniha vyšla v reedici v roce 2003 a je k dostání na www.levneknihy.cz.
Vedle toho se věnuje i vlastní tvorbě. V roce 1996 vydává svoje první autorské album PF 2000,-, na které neopomene zařadit také dvě stěžejní skladby z nikdy nevydaného alba Zemětřesení svého bratra Jiřího – Hodina „H“ a Hostina, jež se nevešly na stejnojmenný reunion alba v roce 1993.
Souběžně se svými hudebními aktivitami se projevuje také jako výtvarník. Uspořádal několik výstav, naposledy na Dobříši s Vladimírem Renčínem (prodejní ukázka Milanových obrazů). V letech 1997 - 2001 byl předsedou Koruny české, monarchistické strany Čech, Moravy a Slezska.
  ZOBRAZIT VÍCE

Nezařazené písně     Video Překlad Karaoke Zobrazeno
Zima video   221
Holubí dům video   853
Přehrát nezařazené písně


Milan Schelinger ještě nemá žádného správce. Pokud jím chceš být, tak napiš. Správce může zařazovat písně do alb a dělat tu pořádek. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.