Playlisty Kecárna
Reklama

PMichal Prokop - texty

michal-prokop-435752.png
Texty písní

texty písní

Michal Prokop má 19 fanoušků · Stát se fanouškem

Michal Prokop je slavný český zpěvák. V šedesátých letech u nás platil za nejlepšího soulového interpreta. Doprovázela ho kapela Framus Five. S ní nahrál alba Blues in Soul (1968) a Město ER (1971), kde na dlouhé titulní skladbě spolupracoval s básníkem Josefem Kainarem. V sedmdesátých let...
ech se věnoval střednímu proudu a spolupracoval s divadlem Semafor. V roce 1980 se vrátil s méně podařeným albem Holubí Dante a s kapelou Framus 5. Po zákazu činnosti Vladimíra Mišíka (1982) řada muzikantů z jeho kapely Etc... přeběhla právě k Prokopovi. V této sestavě vydali album Kolej Yesterday (1984). Na dalším albu Nic ve zlým, nic v dobrým (1987) už byla ale sestava jiná. Posléze nahrával další alba a začal opět spolupracovat s kytaristou Lubošem Andrštem (který s ním hrál už v prvních Framus Five) a s houslistou Janem Hrubým (v kapele Framus 5 po rozpadu Etc...). Nedávno Prokop vydal album Sto roků na cestě.
  ZOBRAZIT VÍCE

Nezařazené písně     Video Překlad Karaoke Zobrazeno
Modrá ryba video   50
Má vlast video   221
Přehrát nezařazené písně
    Video Překlad Karaoke Zobrazeno
Město Er video 3 097
Tys kámen video karaoke 1 332
Pláču video 41
Kapela video 35
Přehrát celé album


Michal Prokop ještě nemá žádného správce. Pokud jím chceš být, tak napiš. Správce může zařazovat písně do alb a dělat tu pořádek. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.