Kecárna Playlisty

MMerlin (Dan Horyna & Merlin) - texty

merlin-dan-horyna-merlin-618611.png
Texty písní

texty písní

Merlin je heavy metalová/hard rocková skupina založená v roce 1988 Danem Horynou po jeho odchodu z Vitacitu a následně Autogenu. První dvě skladby nahrál Merlin už o rok později a to u Petra Jandy ve studiu Propast pro projekt Rockmapa. Kromě Horyny se v sestavě objevil kytarista Marek Podskalský, baskytarista Miloš Landsmann a bubeník Tibor Lukács. Debutové album Nevada bylo natočené na stejném místě v průběhu dubna a května 1991, jen Lukácse vystřídal Tomáš Zoubek. V roce 1993 se Merlin odmlčel a Dan Horyna se vrátil na scénu až na sklonku roku 1994, kdy nahrál album Noční město. Na tomto albu se podíleli další slavní muzikanti z dob Vitacitu jako Miloš Dodo Doležal - kytara (Vitacit, Zemětřesení), Pavel Kuře Hejč - kytara (Vitacit, Corona), Karel Adam - baskytara (Vitacit, Moped, Kreyson) nebo Dan Hafstein - bicí (Motorband, Kreyson) a obsahuje převážně skladby z prvotního období Vitacitu. V roce 1996 se původní kytarista Merlinu Marek Podskalský obklopil novými spoluhráči a na počátku následujícího roku s nimi připravil album Jižní džin, tentokrát však bez Horyny. Ten neustále zápasil se svou drogovou závislostí, která ho téměř připravila o život. Merlin se na pódia vrátil až v roce 2002 a to v sestavě s Milošem Knoppem (kytara), Richardem Tomíčkem (baskytara) a Alešem Zimolkou (bicí). Na konci roku 2009 vyšla konečně po dlouhé odmlce deska Tibet, krátce po jejím vydání odešel Knopp s Tomíčkem, kteří byli nahrazeni Ondřejem Pátkem, respektive Václavem Kalašem. V květnu 2012 bohužel tragicky umírá bubeník Aleš Zimolka a na jeho místo nakonec usedá David Scharf. V roce 2016 jej střídá Michal Daňek (Kreyson) a v této sestavě vzniká výborná Transmise.

    Video Překlad Karaoke Zobrazeno
Tak jo 15
    Video Překlad Karaoke Zobrazeno
Nevada video 46
Přehrát celé album


Správcem interpreta Merlin (Dan Horyna & Merlin) je cermi-cermak; . Pokud objevíš, že je zde něco špatně, tak napiš správci.
Pokud chceš být také správcem, tak pošli žádost o správcovství. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.