Playlisty Kecárna
Reklama

MMerlin (Dan Horyna & Merlin) - texty

merlin-dan-horyna-merlin-618611.png
Texty písní

texty písní

Merlin je heavy metalová/hard rocková skupina založená v roce 1988 Danem Horynou po jeho odchodu z Vitacitu a následně Autogenu. První dvě skladby nahrál Merlin už o rok později a to u Petra Jandy ve studiu Propast pro projekt Rockmapa. Kromě Horyny se v sestavě objevil kytarista Marek Pod...
skalský, baskytarista Miloš Landsmann a bubeník Tibor Lukács. Debutové album Nevada bylo natočené na stejném místě v průběhu dubna a května 1991, jen Lukácse vystřídal Tomáš Zoubek. V roce 1993 se Merlin odmlčel a Dan Horyna se vrátil na scénu až na sklonku roku 1994, kdy nahrál album Noční město. Na tomto albu se podíleli další slavní muzikanti z dob Vitacitu jako Miloš Dodo Doležal - kytara (Vitacit, Zemětřesení), Pavel Kuře Hejč - kytara (Vitacit, Corona), Karel Adam - baskytara (Vitacit, Moped, Kreyson) nebo Dan Hafstein - bicí (Motorband, Kreyson) a obsahuje převážně skladby z prvotního období Vitacitu. V roce 1996 se původní kytarista Merlinu Marek Podskalský obklopil novými spoluhráči a na počátku následujícího roku s nimi připravil album Jižní džin, tentokrát však bez Horyny. Ten neustále zápasil se svou drogovou závislostí, která ho téměř připravila o život. Merlin se na pódia vrátil až v roce 2002 a to v sestavě s Milošem Knoppem (kytara), Richardem Tomíčkem (baskytara) a Alešem Zimolkou (bicí). Na konci roku 2009 vyšla konečně po dlouhé odmlce deska Tibet, krátce po jejím vydání odešel Knopp s Tomíčkem, kteří byli nahrazeni Ondřejem Pátkem, respektive Václavem Kalašem. V květnu 2012 bohužel tragicky umírá bubeník Aleš Zimolka a na jeho místo nakonec usedá David Scharf. V roce 2016 jej střídá Michal Daňek (Kreyson) a v této sestavě vzniká výborná Transmise.

  ZOBRAZIT VÍCE

    Video Překlad Karaoke Zobrazeno
Hlídej 14
Tak jo 34
Uhejbá 12
Poprvý 11
    Video Překlad Karaoke Zobrazeno
Nevada video 246
Přehrát celé album


Správcem interpreta Merlin (Dan Horyna & Merlin) je cermi-cermak; . Pokud objevíš, že je zde něco špatně, tak napiš správci.
Pokud chceš být také správcem, tak pošli žádost o správcovství. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.