Kecárna Playlisty
Reklama

KMartin Kräussl - texty

martin-kraussl-507644.jpg
Texty písní

texty písní

Martin Kräussl je zpěvák, skladatel a textař. Na své sólové dráze již realizoval, jako interpret i jako autor, mnoho uměleckých projektů. Vedle toho působí jako kmenový zpěvák jazz-popové kapely Jazzillusion. Umělecky je velmi úzce propojen s pianistkou a skladatelkou Dagmar Lisou, která ...
je spoluatorkou Martinovy hudby.

Martin pochází z umělecky založené rodiny z okolí Českého Krumlova, trvale žije v Praze. Od šesti let hrál střídavě na několik hudebních nástrojů, dnes aktivně hraje především na klavír.

Kromě zpěvu se Martin věnuje výuce angličtiny a francouzštiny, fotografování a designu. K jeho nejoblíbenějším interpretům patří Veronica Maggio, Sara Bareilles, KT Tunstall, Paolo Nutini, Joss Stone a Jamie Cullum.

S kapelou Jazzillusion Martin vystupuje na společenských akcích i koncertně. Pravidelně kapela hraje zejména v hotelu U prince na Staroměstském náměstí, mezi další významná místa patří například Švédské velvyslanectví, hotely Kempinski či Alchymist, Trojský zámek, Jet Set Lounge and bar, Hergetova cihelna nebo Občanská plovárna. V pražském Maxim Baru Martin zpíval v hudebně tanečních programech v rámci tématicky laděných burlesek, dlouhou dobu také vystupoval jako vokalista i sólista renomovaného hip-hopového projektu Freestyle Mondays v klubu Chapeau Rouge. Objevil se též několikrát v kabaretu Falešná kočička Ester Kočičkové.

Martin Kräussl is a Czech singer-songwriter. Apart from his solo career, he is the lead singer of jazz-pop band Jazzillusion. He is artistically very tightly connected to pianist and composer Dagmar Lisa, who is the co-author of Martin´s music.

Martin comes from an artistic family near Český Krumlov and he currently lives in Prague. He started playing various instruments at age 6, but nowadays focuses on the piano.

Apart from singing, he teaches English and French, takes photos and is involved in design. His favourite singers are Veronica Maggio and Sara Bareilles.

Martin regularly performs with Jazzillusion at the U prince Hotel in the Old Town Square. Other venues include the Swedish Embassy, Corinthia Towers, Jet Set Lounge and bar and Občanská plovárna. He also had a burlesque show in Maxim Bar and was a vocalist in the renowned hip-hop project Freestyle Mondays at the Chapeau Rouge club, where he also sang solo.
  ZOBRAZIT VÍCEMartin Kräussl ještě nemá žádného správce. Pokud jím chceš být, tak napiš. Správce může zařazovat písně do alb a dělat tu pořádek. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.