Playlisty Kecárna
Reklama

MMarsyas - texty

marsyas-197043.jpg
Texty písní

texty písní

Marsyas má 24 fanoušků · Stát se fanouškem

MARSYAS byla česká folk-rocková skupina, která na naší scéně působila v letech 1973-1988. Kapela se v průběhu let měnila a obměňovala, ale po celou dobu se opírala o zpěvačku Zuzanu Michnovou, kterou doplnil při založení Petr Kalandra zpěvem a kytarou a foukací harmonikou a Oskar Petr (zpě...
v, kytara). Právě toto prvotní složení je zásadní pro osobitou tvář Marsyas. Tři hlasy, kvě kytary a foukací harmonika je obsazení poněkud nezvyklé, ale základem byly američtí písničkáři, pak big-beat a folk ovlivněný americkým rockem. Nejdůležitějším výraovým prostředkem však zůstává zpěv, tedy souhra tří hlasů. Petr Kalandra dodává výsledku bezprostřednost, Zuzana Michnová energii a teplo a zrnitý, výrazově pružný hlas Oskara je jakousi osou.Každý představuje nezaměnitelnou tvář, střídání a souzvuk probíhá naprosto hladce, bez násilí, ale se skvělým napětím.
  ZOBRAZIT VÍCE

    Video Překlad Karaoke Zobrazeno


Správcem interpreta Marsyas je roman59; . Pokud objevíš, že je zde něco špatně, tak napiš správci.
Pokud chceš být také správcem, tak pošli žádost o správcovství. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.