Playlisty Kecárna
Reklama

MMarkýz John - texty

markyz-john-537636.jpg
Texty písní

texty písní

Markýz John je pražská hudební skupina z období přelomu 60. a 70. let. V roce 1967 ji založil rockový hudebník a skladatel Jan Vršecký, hráč na klávesové nástroje. Sestavu tehdy dále tvořili: Vladimír Klenka (bass kytara), Jiří Šohájek (zpěv), Milan Koudelka (kytara) a Pavel Hlavatý (bicí)...
. Poslední zakládající člen, Jan Vršecký, skupinu opustil v roce 1987, po 20 letech učinkování. V roce 1978 přišel do skupiny Vladimír Růžek (sólová kytara, zpěv), který vystřídal odcházejícího Františka Kotvu a ve skupině jako kapelník působí dodnes (2009). Výrazným mezníkem historie skupiny se stal rok 1979. Jako zpěvák přišel Jan Prachař, který vystřídal Pavla Rotha a na dlouhých 10 let vtiskl tomuto souboru punc originality tehdy prezentovaných skladeb. Kromě zpěvu se podílel na tvorbě tehdejšího Markýze Johna i autorsky (skladba Čas milenek). Dále je nutné připomenout zpívajícího zvukaře Jana Leše. V této době zněly na tancovačkách v podání kapely hity (cover verze) jako např. Sokol ze sokolovny, Chrámy skalní (zpíval Karel Váňa), Rocker Pepa (Jan Leš), instrumentální písně Duha, skladba na motivy tvorby J. S. Bacha a další. V Československém rozhlase na stanici „Hvězda“ v programu START v té době soutěžila skladba s názvem Sen, jejímž autorem je Jan Vršecký a kterou nazpíval Karel Váňa, toho v roce 1985 vystřídal Pavel Sádlík ze skupiny Karamel. Devadesátá léta 20. století zahájila skupina sestavou: Vláďa Růžek-kytara, Petr Krátký-baskytara , Emil Smatana-zpěv, Jozef Zvoníček-klávesy a Jaroslav Šolc-bicí a ta také nahrála 1. CD Markýz John 1991. Po vydání kompaktního disku se sestava hodně obměnila a do roku 1992 si ke kytaře Láďa Růžek přibral i zpěv a stal se novým zpěvákem. Sestavu doplnili: Pavel Sádlík-baskytara, Aleš Zimolka-bicí a Zdeněk Vlč-klávesy a to už se začala sestava stabilizovat. V roce 1994 přišel Zdeněk Kaplan-bass, který zde působí dodnes, v roce 1997 při nahrávání CD Rozkaz generále odešel Marcel Hudec a za bicí usedl Viktor Barsa, který zde hraje doposud. Tedy stabilní sestava do roku 2001: Vláďa Růžek-kytara, zpěv, Zdeněk Vlč-klávesy, Zdeněk Kaplan-baskytara, zpěv a Viktor Barsa-bicí. V roce 2001 odešel Zdeněk Vlč (Fabrica atomica, …, dnes Aleš Brichta band), kterého nahradil Jakub Růžek-klávesy, takže sestava: Vláďa Růžek-kytara,zpěv, Zdeněk Kaplan-baskytara, zpěv, Jakub Růžek-klávesy, zpěv a Viktor Barsa-bicí tvoří dnešní sestavu skupiny.
  ZOBRAZIT VÍCE

Nezařazené písně     Video Překlad Karaoke Zobrazeno


Markýz John ještě nemá žádného správce. Pokud jím chceš být, tak napiš. Správce může zařazovat písně do alb a dělat tu pořádek. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.