Playlisty Kecárna
Reklama

MMarkýz John - texty

markyz-john-537636.jpg
Texty písní

texty písní

Markýz John je pražská hudební skupina z období přelomu 60. a 70. let. V roce 1967 ji založil rockový hudebník a skladatel Jan Vršecký, hráč na klávesové nástroje. Sestavu tehdy dále tvořili: Vladimír Klenka (bass kytara), Jiří Šohájek (zpěv), Milan Koudelka (kytara) a Pavel Hlavatý (bicí)...
. Poslední zakládající člen, Jan Vršecký, skupinu opustil v roce 1987, po 20 letech učinkování. V roce 1978 přišel do skupiny Vladimír Růžek (sólová kytara, zpěv), který vystřídal odcházejícího Františka Kotvu a ve skupině jako kapelník působí dodnes (2009). Výrazným mezníkem historie skupiny se stal rok 1979. Jako zpěvák přišel Jan Prachař, který vystřídal Pavla Rotha a na dlouhých 10 let vtiskl tomuto souboru punc originality tehdy prezentovaných skladeb. Kromě zpěvu se podílel na tvorbě tehdejšího Markýze Johna i autorsky (skladba Čas milenek). Dále je nutné připomenout zpívajícího zvukaře Jana Leše. V této době zněly na tancovačkách v podání kapely hity (cover verze) jako např. Sokol ze sokolovny, Chrámy skalní (zpíval Karel Váňa), Rocker Pepa (Jan Leš), instrumentální písně Duha, skladba na motivy tvorby J. S. Bacha a další. V Československém rozhlase na stanici „Hvězda“ v programu START v té době soutěžila skladba s názvem Sen, jejímž autorem je Jan Vršecký a kterou nazpíval Karel Váňa, toho v roce 1985 vystřídal Pavel Sádlík ze skupiny Karamel. Devadesátá léta 20. století zahájila skupina sestavou: Vláďa Růžek-kytara, Petr Krátký-baskytara , Emil Smatana-zpěv, Jozef Zvoníček-klávesy a Jaroslav Šolc-bicí a ta také nahrála 1. CD Markýz John 1991. Po vydání kompaktního disku se sestava hodně obměnila a do roku 1992 si ke kytaře Láďa Růžek přibral i zpěv a stal se novým zpěvákem. Sestavu doplnili: Pavel Sádlík-baskytara, Aleš Zimolka-bicí a Zdeněk Vlč-klávesy a to už se začala sestava stabilizovat. V roce 1994 přišel Zdeněk Kaplan-bass, který zde působí dodnes, v roce 1997 při nahrávání CD Rozkaz generále odešel Marcel Hudec a za bicí usedl Viktor Barsa, který zde hraje doposud. Tedy stabilní sestava do roku 2001: Vláďa Růžek-kytara, zpěv, Zdeněk Vlč-klávesy, Zdeněk Kaplan-baskytara, zpěv a Viktor Barsa-bicí. V roce 2001 odešel Zdeněk Vlč (Fabrica atomica, …, dnes Aleš Brichta band), kterého nahradil Jakub Růžek-klávesy, takže sestava: Vláďa Růžek-kytara,zpěv, Zdeněk Kaplan-baskytara, zpěv, Jakub Růžek-klávesy, zpěv a Viktor Barsa-bicí tvoří dnešní sestavu skupiny.
  ZOBRAZIT VÍCE

SP-Panton 44 0428 (1972)     Video Překlad Karaoke Zobrazeno
Přehrát celé album
EP-Panton 03 0249 (1970)     Video Překlad Karaoke Zobrazeno
Dopis 75
SP-Panton-04 0300 (1970)     Video Překlad Karaoke Zobrazeno


Správcem interpreta Markýz John je Edward52; . Pokud objevíš, že je zde něco špatně, tak napiš správci.
Pokud chceš být také správcem, tak pošli žádost o správcovství. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.