Playlisty Kecárna
Reklama

MMarko Haavisto & Poutahaukat - texty

marko-haavisto-poutahaukat-538745.jpg
Texty písní

texty písní

Marko Haavisto nejprve působil jako leader skupiny Badding Rockers. Koncem 80. let s ním začal spolupracovat finský filmový režisér Aki Kaurismäki. Název Poutahaukat znamená "dřemlík tundrový" (to jest malý severský sokol). Po turné roku 1996 vypadal Marko unaveně, a matka se ho ...
proto zeptala, proč vypadá jako dřemlík tundrový. To přišlo Markovi úsměvné a zařekl se, že jeho další skupina se bude jmenovat Dřemlíci tundroví - Poutahaukat. Roku 1997 Marko skutečně založil novou kapelu, ve které dělá frontmana (Marko Haavisto - zpěv a basa, Jouni Saario - kytara, Jaakko Rossi - kytara a zpěv, Samuli Halonen - bicí a zpěv)
Nevíce se skupina proslavila v roce 2002, kdy měl premiéru Akiho film Muž bez minulosti. V ní skupina v roli hudebního souboru armády spásy postupně opouštěla duchovní muziku a přecházela k rock'n'rollu, čímž si také přilákala širší publikum.
Marko Haavisto uvádí, že se ve své tvorbě často inspiruje svými hudebními vzory z mládí (Black Sabbath, Elvis Presley).
  ZOBRAZIT VÍCE

Nezařazené písně     Video Překlad Karaoke Zobrazeno
Pahaa Vaanii video česky   428


Marko Haavisto & Poutahaukat ještě nemá žádného správce. Pokud jím chceš být, tak napiš. Správce může zařazovat písně do alb a dělat tu pořádek. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.