Playlisty Kecárna
Reklama

MMarien & Víťa Troníček - texty

marien-vita-tronicek-517270-w200.jpg
Texty písní

texty písní

Hudební skupina Marien z Pardubic patří k nejvýraznějším tvářím nastupující generace v žánru folkové, country a trampské hudby. Věnují se akustické kytarové muzice a vícehlasému zpívaní, hra... jí melodické písně převážně z dílny Víta Troníčka. Přes progresivnější vítr v plachtách skupina staví na tradičních hodnotách FCT hudby a tím zůstává přitažlivá i pro starší generace posluchačů. Skupina Marien existuje od roku 2004, stala se trojnásobnou držitelkou Porty, také prestižního Krtečka z největšího festivalu FC hudby Zahrada v Náměšti na Hané a řady dalších ocenění. Vystupují na předních festivalech i vlastních koncertech po celé republice. Píseň Memento mori v roce 2006 pět měsíců vedla televizní hitparádu žánrového pořadu České televize Na Moll. Hitem se díky internetem šířenému záznamu z pouličního vystoupení stala píseň Kluk z Pardubic, která v současnosti patří k nejhranějším skladbám ve vysílání Českého rozhlasu Pardubice. V roce 2009 vyšlo pod křídly vydavatelství Good day records debutové album Marien s názvem Krajina v Tobě. Skupina se podílí na organizaci festivalu Folkové Chvojení ve Vysokém Chvojně a několika dalších akcí, stala se také iniciátorem kampaně „Folk žije!“ snažící se upoutat pozornost médii k tomuto opomíjenému hudebnímu žánru.

Skupinu Marien tvoří:

Víťa Troníček – kytara, mandolína, zpěv

Zdena Troníčková – flétny, perkuse, zpěv

Zuzana Mimrová - perkuse, zpěv

Ivan Němec – 12-ti strunná kytara, zpěv

Michal Myšák Paták – kytara, perkuse, zpěv

Zbyněk Zubřík Rosendorf – foukací harmonika, zpěv

Petr Feďa Opočenský – baskytara, kontrabas

Bývalí členové kapely:

Honza Troníček - fokací harmonika, zpěv

Radek Píďa Bartoš - kytara ( nylon strings), perkuse, zpěv
  ZOBRAZIT VÍCE

Nezařazené písně     Video Překlad Karaoke Zobrazeno
Malému princi video   1 051
Sága rodu T. video   841
Pěčínská video   724
Jak se zdá video   481
Maturita video   873
Marien živě video   689
Přehrát nezařazené písně
2020 (2020)
    Video Překlad Karaoke Zobrazeno
Rozálka video 218
Přehrát celé album
    Video Překlad Karaoke Zobrazeno
Alchimista video 1 021
Memento Mori video 1 607
Ze skla video 1 037
Štvanice video 203
Přehrát celé album


Marien & Víťa Troníček ještě nemá žádného správce. Pokud jím chceš být, tak napiš. Správce může zařazovat písně do alb a dělat tu pořádek. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.