Kecárna Playlisty
Reklama

LLibera - texty

libera-511167.jpg
Texty písní

texty písní

Libera je anglický chlapecký chorální sbor. Který byl založen v roce 1984 Robertem Prizemanem, který ho do posud vede.
Ve sboru Libera působí asi 30 chlapců ve věku 7 až 14 let z různých částí Londýna.  Někteří chlapci zůstávají ve sboru i do vyššího věku a pomáhají s vedením mladších ...
chlapců, nebo Liberu hudebně doprovázi.

Hudba
Chlapci z Libery jsou často uváděni jako normální a obyčejní kluci, s neobyčejně hlasy.
Většina chlapců má sopránové hlasy. Starší chlapci (asi od dvanácti do čtrnácti let) zpívají nejhlubší party. Většinu písní pro sbor složil Robert Prizeman, některými texty přispěli i jiní, například Steven Geraghty. Robert Prizeman pro sbor také originálně upravil některé klasické i moderní melodie. Písně skládá a upravuje na míru konkrétním sólistům, aby zdůraznil rozmanitost chlapeckých hlasů. Hudba Libery často kombinuje prvky gregoriánského chorálu, klasické evropské hudby a současné popové a new age hudby. Některé skladby jsou na různých albech v rozdílných verzích.V mnoha písních se kombinují sóla slok v angličtině se sborovými refrény v anglicky vyslovované latině, některé písničky jsou celé v latině nebo celé v angličtině.

Oblečení
Při většině představení členové Libery nosí asi od roku 1987 bílé róby s kapucí připomínající mnišské nebo ministrantské oděvy. Na některých vystoupeních mají různé jednotné kombinace oblečení založeného na běžném chlapeckém civilním stylu: trička, sportovní obuv, černé či bílé mikiny s kapucemi, tmavě modré kalhoty, košile a kraťasy.

Alba
Dosud Libera vydala 11 alb.
První vydala v roce 1999 s názvem Libera,
následovalo ho album s názvem Luminosa z roku 2001,
v roce 2004 vydala Libera další album s názve Free
následovali jej Visions 2005, Angel Voices 2007, New Dawn 2008, Eterna 2009, Peace 2010, The Christmas Album 2011, Song of life 2012 a Angels Sing: Christmas in Ireland 2013

V Česku není sbor obecně známý. Český studiový orchestr Filharmonici města Prahy doprovázel album Libery New Dawn, vydané v březnu 2008.

Libera také jezdí na turné do světa.
Nejčastěji do USA, Irska, na Filipíny a do Kanady,kde mají hodně svých fanoušků, ale také byli v Severní Korei, na Taiwanu, v Japonsku a Singapuru.
Libera byla také v americké noční show s Jayem Leno, kde představovala svoje Vánoční album s písničkou Carol of the bells, podíleli se také na hudebním doprovodu některých filmů.
Na návštěvě Houstnu v roce 2011 se dokonce postkali i se zpěvačkou Miley Cyrus, která se šla podívat na jejich koncert.

Nejznámějšími chorálisty jsou bezpochybně:
Tom Cully, Josh Madine, Liam Connery, Ben Philipp, Alex a Sam Leggettovi, Jonathan Barrington, Ralph Skan, kteří už v Libeře nezpívají, ale pořád se hudbě věnují a Liberu doprovází, dále Isaac London, Kavana Crosley, Cassius O' Connell-White a Thomas Delgado-Little, kteří v Liberře pořád vystupují.
  ZOBRAZIT VÍCE

    Video Překlad Karaoke Zobrazeno
Stabat 57
Semele 51
Silencium 154
Gaudete video 333
Vespera video 82
Přehrát celé album
Libera (1999)
    Video Překlad Karaoke Zobrazeno
Salva Me česky 232
Agnus Dei video česky 291
Libera video 191
Jubilate video 348
Angelis video karaoke 141
Přehrát celé album


Libera ještě nemá žádného správce. Pokud jím chceš být, tak napiš. Správce může zařazovat písně do alb a dělat tu pořádek. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.