Playlisty Kecárna
Reklama

KKat / Kat & Roman Kostrzewski - texty

kat-614830.jpg
Texty písní

texty písní

Kat je legendární polská speed/thrash metalová kapela, která byla založena už v roce 1979. Od klasického heavy metalového zvuku se zhruba v polovině 80. let dopracovali k jeho rychlejším odnožím, vzhledem k jejich temné vizuální prezentaci jsou často vnímáni jako jedni z praotců black meta...
lu (společně s Venom, Bathory nebo Celtic Frost). Jako prvním se jim ještě za minulého režimu podařilo se svou protináboženskou image a texty prosadit vydání dvou klíčových desek 666 a Oddech wymarłych światów (kde definitivně dominuje thrashová poloha), ty se záhy staly základními pilíři extrémního metalu nejen v rámci domácí scény a východní Evropy, ale uznání se jim dostává celosvětově. 666 rovněž vychází v anglicky zpívané exportní verzi jako Metal And Hell a to pod belgickým labelem Ambush Records, čímž se Kat stává první kapelou z východního bloku, jíž se podařil takovýto husarský kousek. V roce 1988 se Kat bohužel na vrcholu sil rozpadl, jeho vzkříšení přišlo sice hned o dva roky později, nicméně třetí album Bastard vychází až v roce 1992, čímž kapela tak trochu propásla absolutní vrchol thrash metalového šílenství, jehož popularita ve světě právě kulminovala. Ale i v 90. letech se Kat stále těší obrovské popularitě, vzniká legendární živá nahrávka z obřího festivalu v Jarocině, ale také poněkud rozpačitá nahrávka Ballady obsahující pár nevydaných skladeb společně s výběrem z již vydaných desek. Později také dochází na dvě další studiové desky: Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach a Szydercze zwierciadło, kde se ale zdá, že se Kat nemůže zvukově úplně najít. V roce 2004 se kapela rozdělila na dva tábory. Zatímco Piotr Luczyk (kytara) a Krzysztof Oset (baskytara) přibírají nové členy, nahrávají poněkud rozporuplné Mind Cannibals a následující rok se rozpadají, Ireneusz Loth (bicí) a Roman Kostrzewski (zpěv) pokračují v koncertní aktivitě pod názvem Kat & Roman Kostrzewski. Tato sestava v roce 2011 vydává nejprve album Biało-czarna a poté v roce 2019 desku Popiór. Obě jsou zcela jasným pokračováním nejúspěšnějších desek Kata.
  ZOBRAZIT VÍCE

    Video Překlad Karaoke Zobrazeno
Łossod 46
Ośle 31
Tarło 43
Popiór 66
666 (1986)
    Video Překlad Karaoke Zobrazeno
Morderca česky 109
Wyrocznia česky 153
666 česky 125
    Video Překlad Karaoke Zobrazeno


Správcem interpreta Kat / Kat & Roman Kostrzewski je cermi-cermak; . Pokud objevíš, že je zde něco špatně, tak napiš správci.
Pokud chceš být také správcem, tak pošli žádost o správcovství. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.