Kecárna Playlisty
Reklama

KKarel Král - texty

Přidat fotku
Texty písní

texty písní

Karel Král, Kone, Společná Terapye, sólové album Podpis, křest a vše co by Vás mohlo zajímat o téhle Teplické partičce a co ještě nevíte, aj.
Skipo: Pro začátek bych Vás poprosil, abyste se čtenářům představili a něco o sobě řekli těm, kteří Vás zrovna neznají.
Karel: Naše jména js...
ou Karel Král a Moca. Moca se stará o produkci, Karel Král o rap. V současný době vydáváme naši debutovou desku - Podpis.

Skipo: Řekněte našim čtenářům něco o svých začátcích, kdy jste přišli k hiphopu? Když jste si řekli, že chcete právě tohle dělat.

Karel: Společně sme začali cca 6 let zpátky jako Společná Terapye. Mně osobně vždycky hodně táhla hudba. Už od mala sem si psal různý věci, který vykrystalizovaly do dnešní podoby. Rap mě začal bavit někdy na začátku střední, ale jsem otevřenej vícero stylům.

Skipo: Jak vznikla Společná Terapye a kdo tvoří její seskupení?

Karel: Vznikla spojenim dvou mcs a jednoho producenta. Terapye jsme my dva a Inkognitoo.

Skipo: Umělecké jméno Karel Král? Nedá mi to, ale musím se zeptat, má to něco společného s myšlenkou, jakou měl Rytmus pro pojmenování svého alba Král, chceš pouze upozornit na své jméno, nebo věříš v Boha a sdílíš stejný názor, že jediný kdo je Král, je Bůh?

Karel: Chci, aby ses u tohohle jména zastavil. Řek si: „Kdo to kurva je?“ a poslech si mý věci. Spíš než o symbolice je to o zvuku jména Karel Král. Nepovažuju se za Krále v superlativnim slova smyslu a jako většina Čechů jsem ateista. Můj názor je, že každej z nás může bejt král, jen záleží na tom, jaký si vytvoří království.

Skipo: Dřív jsi používal jméno Kone, proč ta změna?

Karel: Asi byla zapotřebí. Se solovym projektem se změnil i název. Během posledního roku a půl sem posunul svůj projev jinym směrem a někde po cestě se zrodil Karel Král. Na desce ale místama uslyšíš i jméno Kone.

Skipo: Vydáváš svoje sólové album Podpis. Zajímalo by mě, proč nejdříve sólové album, proč jste neudělali nejdříve album jako Společná Terapye a potom svojí vlastní solovku? Proč nese album právě název Podpis, je to něco osobního, co chceš vzkázat?

Karel: Společná Terapye se zastavila na mrtvým bodě díky řadě neshod a nedostatku času a já chtěl dál. Terapye pořád funguje, ale v současný době je tady Podpis, na který se soustředíme. Název Podpis symbolizuje osobitost muziky, kterou společně vytváříme. Pokud budu mluvit o rapu, je to autentický a ze mně, nemluvím o věcech, který jsou mi vzdálený a lhostejný, jen abych přines nový téma. Ale názor si udělej sám.

Skipo: Už si to trochu nakousnul, o čem tvé album bude a na co se můžeme těšit. Máš na desce nějaké hosty anebo zajímavého producenta?

Karel: Album je záležitostí čistě nás dvou – ani jeden host a veškerá produkce je Mocovo.
Veškerá produkce je práce Mocy. Místama jsem se do produkce vložil i já, ale jen minimálně.

Skipo: Kdo přesně na desce spolupracoval a kde se nahrávala? Budou moci lidé sehnat desku někde v obchodě nebo popřípadě stáhnout?

Karel: Jen my dva, nahrávala se ve studiu Sound Crimes v Teplicích. CD bude v malém nákladu k sehnání na křtu desky 5. 11. 2010 v klubu Božák Teplice

Skipo: Kolik skladeb na desce vlastně najdeme?

Karel: Deska bude obsahovat cca 13-15 skladeb včetně intra a jednoho remixu.

Skipo: V Teplicích jste odehráli řadu koncertů, vzpomenete si na nejlepší koncert a váš první koncert na pódiu před lidmi?

Karel: Mě osobně hodně bavili koncerty Local Skillz, ale je těžký si vzpomenout. Náš první koncert před lidma byl na party Sakra v Teplicích.

Skipo: Jaké jsou tvé plány do budoucna po vydání desky?

Karel: Do budoucna plánujem projekty, do kterejch se chystáme zapojit spoustu dalších lidí, ale zatim nemůžem bejt příliš konkrétní. Určitě nás sleduj na facebooku nebo stránkách Sound Crimes, který tu budou co nevidět.

Text: Skipo, Foto: Skipo
čtenářů: 3540
  ZOBRAZIT VÍCE

Nezařazené písně     Video Překlad Karaoke Zobrazeno
Malej byt video   481
Zpodsukně video   334
Přehrát nezařazené písně


Karel Král ještě nemá žádného správce. Pokud jím chceš být, tak napiš. Správce může zařazovat písně do alb a dělat tu pořádek. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.