Playlisty Kecárna
Reklama

ŠJiří Šlitr - texty

jiri-slitr-636679.jpg
Texty písní

texty písní

Jiří Šlitr má 18 fanoušků · Stát se fanouškem

JUDr. Jiří Šlitr (15.2.1924 - 26.12.1969) byl českým skladatelem, zpěvákem, hercem a malířem. Je také spoluzakladatelem divadla Semafor. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy, ale nikdy se právům nevěnoval. Díky právům mu vznikla od Horníčka přezdívka "doktor Klavír". ...
Autorskou dvoji tvořil s Jiřím Suchým. Jejich jména se nesmazatelně zapsala do historie české hudby. Jiří Šlitr s Jiřím Suchým stál u zrodu velkých pěveckých hvězd, např. Karel Gott, Waldemar Matuška, Jiří Grossmann, či Eva Pilarová. Divadlo Semafor se dones těší úspěchu, funguje již od roku 1959 a jeho ředitelelm je stále Jiří Suchý. Sám Jiří Šlitr se dožil 10. výročí Semaforu, neboť zemřel mlád ve věku 45 let. Příčinou jeho smrti byla otrava oxidem uhelnatým, který unikal z kamen, kterými si přitápěl v atelieru. Není známo, zda se jednalo o nešťasnou náhodu, vraždu či snad sebevraždu.
  ZOBRAZIT VÍCE

Nezařazené písně     Video Překlad Karaoke Zobrazeno
Árie měsíce video   16 634
Čas rozchodů   2 065
Přehrát nezařazené písně
    Video Překlad Karaoke Zobrazeno
Purpura video karaoke 34 045
Sedm dárků video 1 546
Přehrát celé album


Správcem interpreta Jiří Šlitr je Slitrova; . Pokud objevíš, že je zde něco špatně, tak napiš správci.
Pokud chceš být také správcem, tak pošli žádost o správcovství. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.