Kecárna Playlisty

PJimmy Page - texty

jimmy-page-404590.jpg
Texty písní

texty písní

Jimmy Page má 43 fanoušků · Stát se fanouškem

James Patrick „Jimmy“ Page (* 9. ledna 1944) je anglický hudebník považovaný za jednoho z nejlepších rockových kytaristů všech dob. V roce 1968 byl zakládajícím členem kapely Led Zeppelin. V letech 1966 až 1968 působil v The Yardbirds a předtím byl jedním z nejvyhledávanějších studiových hudebníků ve Velké Británii. V roce 2005 mu byl udělen Řád britského impéria.
Je považovaný za praotce stylu „heavy metal“, v rockové muzice nejen zvýšením, v té době akceptované hladiny zvuku elektrické kytary, ale hlavně osobitými kytarovými riffy, novou metodou nahrávaní rytmických základů a precizní technikou při zpracovaní studiové produkce.
V roce 2003 magazín Rolling Stone tohoto kytaristu zařadil na 9. místo v žebříčku „100 Greatest Guitarists of All Time“.
Jimmy Page byl dvakrát uveden do Rokenrollové síně slávy a to jako člen skupiny The Yardbirds a i jako člen skupiny Led Zeppelin.

Nezařazené písně     Video Překlad Karaoke Zobrazeno
Keep Moving video   224
Prison Blues video   191
Přehrát nezařazené písně


Jimmy Page ještě nemá žádného správce. Pokud jím chceš být, tak napiš. Správce může zařazovat písně do alb a dělat tu pořádek. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.