Playlisty Kecárna
Reklama

JJaroslav Ježek - texty

jaroslav-jezek-20192.jpg
Texty písní

texty písní

Jaroslav Ježek má 18 fanoušků · Stát se fanouškem

klavírista, hudební skladatel, dirigent, textař; *25.9.1906 Praha, +1.1.1942 New York; Základy hudebního vzdělání získal v ústavu pro zrakově postižené v Praze na Hradčanech vletech 1914-21. Kam byl nucen přestoupit ze 2.tř. obecné školy. Po nezdařené operaci šedého zákalu, kter...
ým trpěl od svých tří let viděl pouze levým okem, také postiženým šedým zákalem. Poprvé veřejně vystoupil v r.1922 jako student "Hudebně pěveckého učiliště Dvořákeum", soukromého ústavu Antonína Heřmana. Zde se učil hrát na housle (1922-23). Na pražskou konzervatoř ke studiu klavíru nebyl přijat pro zrakovou vadu. Byl ale přijat přijat ke studiu kompozice pro skvělé schopnosti improvizovat. Zde byl v letech 1924-27 žákem Karla Boleslava Jiráka. (na dalších údajích se pracuje)
  ZOBRAZIT VÍCE

    Video Překlad Karaoke Zobrazeno
    Video Překlad Karaoke Zobrazeno
Zasu 444
Přehrát celé album


Jaroslav Ježek ještě nemá žádného správce. Pokud jím chceš být, tak napiš. Správce může zařazovat písně do alb a dělat tu pořádek. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.