Kecárna Playlisty
Obnov stránku
Desktop verze
Horní menu

HHoupací kůň - texty

houpaci-kun-metal-rock-uhrineves-593676.jpg


Houpací kůň vznikl v roce 2004. Založil ho kytarista a zpěvák Vláďa s bubeníkem Petrem a zpěvačkou Míšou. Kluci (a místy i holky) dlouho hledali tu správnou sestavu. Obzvlášť basáci se v kapele střídali jako na běžícím pásu. Nakonec se ale podařilo najít basáka Tomáše a klávesistku Andreu a v tomto seskupení vydržela formace čtyři roky. Za tu dobu stihl Houpací kůň vydat debutové album Chcete mě? a urvat třetí místo v soutěži Naděje Beatu, kterou každoročně pořádá rádio Beat.

V roce 2008 došlo k výměně basáků – na Tomášovo místo nastoupil Karel se svým pětistrunným nástrojem. Velmi rychle se v kapele aklimatizoval, takže už o rok později mohla vyjít druhá deska Velkej Čučačí. Ke stejnojmennému singlu parta natočila svůj první videoklip. I díky němu šlo nové album rychle na odbyt a vybojovalo Houpacímu koni třetí místo v TPCA Beat festu.

Velký zlom nastal o tři roky později, kdy z kapely odešla klávesistka. Místo ní se ke klukům připojil druhý kytarista Jirka, díky svému věku přezdívaný Koloušek, s nímž Houpací kůň změnil styl hudby. A tak se zrodilo v pořadí třetí album s názvem Rány bolavý, díky němuž kluci natočili další videoklip, tentokrát k písni Útěk. S absencí kláves, vystřídaných druhou kytarou, se přitvrdila muzika. K tomu přispěl i další nováček – zpěvák Adam. S tím se však kluci rozloučili již po roce jeho působení. Zpěv definitivně převzal Vláďa a rozloučil se tak s postem kytary, který přebírá další nováček, shodou okolností také jménem Adam.
Po pětiletém působení baskytaristy Karla se odehrála další, tentokrát už poslední výměna basáků. Jeho místo přebral zkušený muzikant Marouch.

Marouch v roce 2016 opouští kapelu, aby se mohl věnovat jiné tvrdší muzice. Za jeho působení v kapele se stihl ještě natočit klip k písni Dávej.

Koncem roku 2016 nastoupil na místo baskytaristy zkušený muzikant Tonda (Tony) Teller, který bohužel 10.6.2017 zemřel po nešťastné nehodě, pro všechny to byla bolestivá ztráta :-( .
------
Nyní má kapela toto složení:

Vobršťák - zpěv, kytara,

Nuzice - bicí,

Bohouš - kytara,

Milan Douda - baskytara
------

Kapela vydala 4 alba :

V roce 2006, 1. CD Chcete mě?---

V roce 2009 2. CD Velkej Čučačí---

V roce 2012 3. CD Rány bolavý---

V roce 2015 4. CD V pekle zrozená
------

Kapela natočila pět klipů k songům Velkej Čučačí, Útěk, Trenky zelený, Dotyky a Dávej.

Video Překlad Karaoke
Děvka video
Video Překlad Karaoke
Vstávej video
Děvče kočičí video
Cesta video
Ideální dovolená video
Zvířátka video
Přehrát celé album
Video Překlad Karaoke
Pondělí video
Bílá myška video
Vlkodlak video
Jiná doba video
Smutný holky video
Vůně benzínu video
Dáma minulost video
Kobylky video
Kolotoč video
Velká žízeň video
Naděje video
Přítel z pekla video
Velkej Čučací video
Konec video
Přehrát celé album

Správcem interpreta Houpací kůň je JanaRuziska; . Pokud objevíš, že je zde něco špatně, tak napiš správci.
Pokud chceš být také správcem, tak pošli žádost o správcovství. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.