Kecárna Playlisty

HHarcovníci - texty

Přidat fotku
Texty písní

texty písní

Pražská kapela HARCOVNÍCI vznikla v prosinci 1989. Přestože zcela jasně směřovala ke stylu country, její původní nástrojové obsazení bylo v podstatě bluegrassové : akustické kytary, kontrabas, mandolína, banjo, foukací harmonika.

Během let se zvuk kapely modernizoval - přibyla elektrická kytara, steel kytara a bicí - reprtoárově však Harcovníci zůstali věrní písním Michala Tučného a dalším předním českým interpretům country. Vlastní tvorbě se kapela věnuje spíše sporadicky a to v textové části skladeb.

Harcovníci vystupovali jako předkapela skupin Bonita a K.T.O., zúčastnili se akce "Oheň Nových Zelenáčů" U mlejna v Kamenném Přívozu i několika vystoupení s Tomášem Linkou a Přímou linkou (Hradec Králové, Valdice).

Od roku 1999 je stabilní scénou kapely pražský klub Rikatádo (Harcovníci jej ve stejném roce otevírali), kde také pravidelně vystupuje. Současný zvuk kapely je ovlivněn moderní americkou country music.

Nezařazené písně     Video Překlad Karaoke Zobrazeno


Harcovníci ještě nemá žádného správce. Pokud jím chceš být, tak napiš. Správce může zařazovat písně do alb a dělat tu pořádek. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.