Playlisty Kecárna
Reklama

EExpedice Apalucha - texty

expedice-apalucha-505012.jpg
Texty písní

texty písní

2000 - Kapela Expedice Apalucha vznikla na přelomu roku 2000. U zrodu stála pětice, pro Opavu, již známých muzikantů: Jiří Pater - baskytara, Václav Žůrek - bicí, Petr Štěpán - kytara, Tomáš Havránek - foukací harmonika, ak. kytara a Jiří Bosák - zpěv, texty. Za kratičký čas do kapely přib...
yl ještě Jan Tengler - saxofon, příčná flétna.

2001 - Expedice Apalucha poprvé zazněla v srpnu 2001 na opavském festivalu Altrock. Přes svou určitou charakteristickou žánrovou a autorskou rozmanitost se usnesla na stylu "blues beat", který zastupuje největší část její tvorby. Každý člen totiž vyšel ze zcela jiných kořenů, díky čemuž se ve tvorbě Apaluchy promítá pestřejší škála stylů (blues, rock, folk, funky).

2002/2006 - S první studiovou nahrávkou "Demo 2002" začíná Expedice Apalucha za pomoci manažerky Katky Grygarové koncertovat po celé republice a i v zahraničí (Polsko, Slovensko). Pro rodné posluchače uspořádala speciální venkovní unpluggedové koncerty a s déle hrající deskou z roku 2003 "Budem si vesele splívat" zavítala s kapelou Folimanka Blues do pražského Lucerna music baru. Má na svém kontu i jiné předskokanské koncerty (Marcel Woodman, Jarek Nohavica, Riverside Blues Band, Vypsaná Fixa, Visací Zámek, ASPM, -123min., Neřež, Marie Rottrová).

Apalucha se mimo jiné zůčastnila úspěšně několika soutěží (Haviřovský Inkubátor, Boomcup, Setkání kytaristů, Rock co rok (PL)) a festivalů ve snaze dostat se na prestižejší a větší akce a vůbec v povědomí, v čemž přirozenou cestou pokračuje. Občas spolupracuje s různými kapelami a při významějších koncertech aranžově obohacuje svá vystoupení, případně zve hosty především z opavského hudebního a jiného osazenstva (klávesy, perkuse, dechy, vokály, tanec..).

Své desky si produkuje sama na čistě vlastní náklady. Ke svému pětiletému výročí nahrála singl "Viktorín" točený roku 2005 pod vedením Ivo Viktorína ve studiu V ve Zlíně. Následovalo natočení desky "V polojasnu" ve studiu Patben v Kravařích ve Slezsku v roce 2006.Téhož roku se deska stává listopadovou deskou měsíce časopisu Rock & Pop.

2007 - Počátkem prázdnin 2007 odchází z Expedice saxofonista Jan Tengler. Kapela tak nabývá, zvláště v nových skladbách, patrného syrovějšího rázu a větší blues beatové přímočarosti, čehož uplatňuje především v rámci živého hraní, hodně čerpá z prvotní myšlenky stavět hudbu na foukací harmonice.

2008/2012 - Apalucha se věnuje řadovým koncertům a dostává se do víru Expedičních plesů a podobných akcí, kterými si tvrdě vydobývá prostředky na realizaci nové desky. Tímto jde tvorba nových skladeb pomaleji a hotový materiál je kapelou odkývnut až kolem roku 2010, kdy se o prázdninách natáčí pod dohledem Patrika Benka a především Vladimíra Jaškeho 2cd "Sahara", které Apalucha představuje posluchačům v roce 2011. Kapela, vědoma si velké prodlevy mezi posledními deskami neváhá s novým materiálem, ten ovšem opět zbrzdí veřejností stále oblíbenější plesová činnost kapely. Po šňůře v říjnu 2012 kytarista Petr Štěpán oznamuje problém ze sluchem, očekávaná autorská tvorba i koncertní činnost se zastavuje.

2013 - Za Peteho Štěpána odehrává plesovou sezonu Patrik Kuběj. V dubnu se Petr Štěpán vrací, kapela konečně oprašuje rozdělanou tvorbu, stačí odehrát jeden opavský koncert. Když pak Petr Štěpán dostává dlouhodobější pracovní nabídku do zahraničí, v září jej Patrik Kuběj nahrazuje i v kapele se svou odlišnou, zásadně feelingovou hrou, Apalucha tak navazuje nanovo na tvorbu, přizpůsobuje zvuk a staví koncertní materiál.
  ZOBRAZIT VÍCE



Expedice Apalucha ještě nemá žádného správce. Pokud jím chceš být, tak napiš. Správce může zařazovat písně do alb a dělat tu pořádek. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.