Playlisty Kecárna
Reklama

OEva Olmerová - texty

eva-olmerova-140115-w200.jpg
Texty písní

texty písní

Eva Olmerová má 10 fanoušků · Stát se fanouškem

EVA OLMEROVÁ (21.1.1934-10.8.1993) byla asi naší nejlepší jazzovou zpěvačkou. Pocházela z dobře situované rodiny a v 17-ti letech byla za políček příslušníkovi SNB a následnou autonehodu 2 r... oky ve vězení. Zpívala v příležitostných kapelách v pražských barech, odtud její angažmá přešlo do divadla Semafor, kde měla následně zákaz zpívání. I přesto vystupovala v kapele Michala Poláka a různých jiných jazzových kapelách a orchestrech. Měla krásný zvučný a vyrovnaný hlas s dekadentním témbrem. Prožila nešťastný život nejprve v soužití s pražskou spodinou, pak tři nepovedená manželství, kdy našla prázdný byt s rozprodanými věcmi. Svůj smutek utápěla v blues, práškách a alkoholu. Nebylo ji umožněno zpívat v zahraničí, přesto nám zanechala několik skvělých hudebních nahrávek na deskách a CD nosičích. V nich vyniká její hořkosmutný projev, plný nálože citu, který v sobě mísil hektolitry alkoholu, tisíce cigaret, probdělých nocí a kalných rán s obrovitým srdcem.   ZOBRAZIT VÍCE

    Video Překlad Karaoke Zobrazeno
Přehrát celé album


Správcem interpreta Eva Olmerová je roman59; . Pokud objevíš, že je zde něco špatně, tak napiš správci.
Pokud chceš být také správcem, tak pošli žádost o správcovství. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.