Kecárna Playlisty
Reklama

EElectric Light Orchestra - texty

electric-light-orchestra-266646.jpg
Texty písní

texty písní

Electric Light Orchestra má 78 fanoušků · Stát se fanouškem

Vznik skupiny Electric Light Orchestra má své kořeny na začátku 70. let, kdy zakladateli celého projektu byli členové skupiny The Move - Jeff Lynne, Roy Wood a Bev Bevan.

K založení nové skupiny vedla touha dělat něco nového. Všechny kapely měly rockové obsazení a k tomu třeba dech...
ové nástroje (trubky, saxofony), ale skupina s klasickými smyčcovými nástroji (cella, housle) a klavírem, to by bylo něco nového! A skutečně: Co tenkrát v roce 1971 ve studiích probíhalo, bylo divoké experimentování, ve kterém se mohl především vybouřit multiinstrumentalista Roy Wood. Ve svých čtyřech písních prvního alba ELO hrál všechny nástroje sám, ať už to byly dechové, smyčcové nebo jiné strunné nástroje. Jen u bicích nechal Bev Bevana, i když také ne vždy, např. v eposu občanské války "The Battle Of Marston Moor (July 2nd, 1644)", v němž Roy Wood chtěl sám vyjádřit rozhodující bitvu mezi Oliverem Cromwellem a Karlem I. Výborný Bev shledával kus tak špatným, že nechtěl zahrát ani pár úderů na tympány, které Roy na něm požadoval, že nakonec i tympány hrál Roy sám.

Mnoho odlišného přinášelo pět skladeb Jeffa Lynna. Na rozdíl od Wooda, který dodnes zůstal nadaným skladatelem, experimentátorem se spoustou nápadů, ale i hudebním podivínem, Lynne přiváděl do studia lidi, kteří byli schopni realizovat jeho nápady. Tak se dostali k triu Lynne, Wood a Bevan dva muzikanti Steve Woolam (housle) a Bill Hunt (klávesy a žestě). Výsledkem byl "mischmasch" populárních písní a klasiky. Přesto publiku Evropy to nevadilo, neboť vše progresivní a experimentální mělo v té době svou konjunkturu.
  ZOBRAZIT VÍCE

Nezařazené písně     Video Překlad Karaoke Zobrazeno
A better life   488
All fall down video   548
Auntue video   261
Beatles forever video   1 312
Bevs Trousers   230
Blown away video   286
Borderline video   266
Brontosaurus video   382
Chinatown   324
Come with me video   368
Přehrát nezařazené písně
Xanadu (1980)
    Video Překlad Karaoke Zobrazeno
I'm Alive video česky karaoke 1 000
The Fall video česky karaoke 473
Xanadu video karaoke 171
Přehrát celé album


Electric Light Orchestra ještě nemá žádného správce. Pokud jím chceš být, tak napiš. Správce může zařazovat písně do alb a dělat tu pořádek. Texty písní, překlady a videoklipy jsou vkládány registrovanými uživateli.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.